Samoopalovací přípravek či solárium?
Sponzorované odkazy:
Jaro je v plném proudu a spolu s ním se sem tam objeví i velice krásné a sluncem zalité dny s takřka letními teplotami. Jakmile se jen trochu oteplilo, s nadšením jste vytáhli boty s otevřenými špičkami, lehké topíky a v neposlední řadě kraťasy a krátké sukně. Co vás ale okamžitě zarazilo, bylo dlouhou zimou vybledlé tělo, kterému letní oděvy příliš nesvědčí. Nečekejte na další dny umožňující opalování a raději barvu své kůže vezměte do vlastních rukou. Ovšem zde se nabízí otázka, jakou variantu zvolit. Důvěřujete samoopalovacím přípravkům, jež mnohdy nemívají zrovna pozitivní ohlasy nebo zůstanete věrni soláriu s hrozbou rakoviny kůže? Podívejte se na nepopiratelná pro a proti a dle vlastního vědomí a svědomí zvolte to nejlepší.
Solárium a jeho výhody
Pokud jste již někdy návštěvu solária absolvovali a opalovali jste se přesně dle návodu a to tak, abyste svou jemnou pokožku nespálili a docílili tak přirozeného odstínu pleti, možná se vás spousta známých ptala, kde na dovolené jste byli. Ano, solárium a jeho uměle vytvořené UV záření opravdu simuluje opálení jako od pravého sluníčka. Místo zdlouhavého ležení na dece a celodenního pocení se, stačí na pár minut zajít do ,,turba" a výsledný efekt bude stejný.
Solárium a jeho nevýhody
Zdánlivě geniální přístroj jménem solárium má ale spousty nevýhod, které byste rozhodně měli znát. V první řadě je velice těžké regulovat rychlost a především barvu opálení, neboť každé solárium opaluje s jinou intenzitou. Jeho častým navštěvováním sice získáte krásnou barvu, ovšem vaše kůže bude trpět, proto se po pár letech rozhodně nedivte extrémně suchým ložiskům a především prvním vráskám, které jsou vzhledem k vašemu věku neadekvátní. Co je ovšem zdaleka nejhorší, je hrozba rakoviny kůže, na kterou ročně umírají sta tisíce lidí.
Samoopalovací přípravek a jeho výhody
Výhodou ,,samoopalováku" je opálený vzhled prakticky okamžitě či po pár hodinách. Díky tomu, že se jedná o jakousi kůži nepoškozující barvu, z rakoviny kůže ani předčasného stárnutí mít strach rozhodně nemusíte. Některé kvalitnější produkty dokonce pokožku hydratují a příjemně zvláčňují.
Samoopalovací přípravek a jeho nevýhody
Nevýhodou samoopalovacích krémů nebo sprejů je bohužel fakt, že téměř všechny zanechávají fleky a po pár dnech se drolí. Opáleného vzhledu tak docílíte na jeden, možná dva dny a poté budete vypadat jako ,,dalmatin". Dalším nešvarem je nepříjemný zápach způsobený použitím chemického betakarotenu, který má své charakteristické a nepříliš vábné aroma. Pokud tedy toužíte po zdravém opálení, pořiďte si opravdu kvalitnější produkt a nejlépe na bázi spreje.
Článek Samoopalovací přípravek či solárium? byl publikován 15. května 2013 v 12.00 v rubrice Zdraví a Krása. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Tipy, jak si udržet letní opálení 05.09.2013 11.00
- Betakaroten a další karotenoidy nejen pro lepší opálení 30.06.2011 00.00
- Samoopalovací sprej – zapomeňte na škodlivé sluneční záření 03.07.2012 23.00
- Samoopalovací krémy – bezpečná cesta k opálené pokožce 15.09.2010 00.00
- Solárium: jak je to s jeho škodlivostí? 10.07.2010 00.00
Top 10
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Chcete zvládnout psychotesty u výběrového řízení? – jak se na ně připravit – 3. část
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Cista na vaječníku
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.