Sportem za lepším sebevědomím

Tagy:  sport, sebevědomí

Sponzorované odkazy:

Sportem za lepším sebevědomím

Může to sice znít trochu nadneseně, ale vhodně zvolený druh sportu je pro ego člověka mnohdy účinnější terapií, než pravidelné návštěvy psychiatra. Procvičujme tedy své sebevědomí !

Jak sportovní aktivita posiluje sebevědomí ?

To, že sport pozitivně ovlivňuje vnímání sama sebe, je doloženo už i vědecky. Celých 70 procent respondentů potvrdilo, že pravidelný sport má kladný vliv na jejich sebevědomí. Lidé, kteří pravidelně cvičí, lépe vnímají své tělo a mají z něj dobrý pocit. A právě dobrý pocit z vlastního těla je základním kamenem pro zdravé sebevědomí. S tím souvisí i schopnost překonávat překážky. Každý pravidelně cvičící člověk si dává neustále nové a nové cíle, kterých postupně dosahuje. To ho pozitivně ovlivňuje i v osobním a profesním životě, jelikož takovýto člověk si je vědom toho, že pokud vytrvá, může dosáhnout cílů, které si stanovil.

Prvek z jógy, autor: lululemon athleticaPrvek z jógy, autor: lululemon athletica

Jakou sportovní aktivitu si zvolit ?

Tak jako každého s nízkým sebevědomím trápí jiný důvod, proč si příliš nevěří, tak i každý druh sportu jinak pomáhá tento problém napravit. Jejich dělení se dá rozdělit do šesti skupin:

  1. Asijská cvičení – jóga, tai-či, taekwondo, apod. To všechno aktivity, které pomáhají překonávat nejistotu v situacích, kdy se člověk cítí vydán druhým na milost. Tato cvičení posilují vnímání sama sebe.
  2. Turistika, jízda na kole – tyto sporty pomáhají těm, kteří mají problémy s vytyčováním jasných cílů a jejich dosažením.
  3. Jezdectví – pokud trpíte dojmem, že se nad vás ostatní povyšují, zvolte jezdectví. Tento sport pomáhá překonat strach z ostatních a ostýchavost.
  4. Tancování – je vhodné pro všechny, kteří se bojí dát najevo své emoce před ostatními.
  5. Extrémní sporty – ty jsou vhodné pro zvyšování vlastní sebedůvěry. Nutí člověka překonávat vlastní strach a tím ho ovládat.
  6. Lezení po stěně – tento sport je vhodný pro všechny, kdo se chtějí přesvědčit o svých schopnostech. Mimoto, lidé, kteří se věnují lezení, mají dobré držení těla a působí na okolí sebevědomě.
Zumba – velmi moderní tělesná aktivita, autor: Brittany CarlsonZumba – velmi moderní tělesná aktivita, autor: Brittany Carlson

Existuje samozřejmě celá řada dalších sportů, jež pomáhají najít lepší sebevědomí. Stačí si jen vybrat ten, který nám bude vyhovovat.

Článek Sportem za lepším sebevědomím byl publikován 12. března 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Jana Mrkvíková . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...