Cvičení po porodu

Tagy:  cvičení, porod

Cvičení po porodu

Po devíti měsících čekání je to tady, tolik očekávané miminko. Díváte se na svůj malý zázrak a cítíte se neskonale šťastná. Jenže i v tomto šťastném období se na Vašem nebi objevuje mráček nespokojenosti. Je to nespokojenost se svojí postavou. Pokaždé, když se podíváte do zrcadla, vidíte nějaké to kilo navíc a tělo zdeformované těhotenstvím. Ale nevěšte hlavu, vše se dá při troše snahy napravit.

Kdy začít cvičit ?

Pokud jste prodělala normální porod, lze začít s cvičením ihned po porodu. V žádném případě, ale ihned po porodu nezačínejte s intenzivnějším cvičením na břišní svaly. Během těhotenství se totiž břišní svaly, jak miminko roste, rozestupují a pokud byste se vrhly na intenzivní cvičení příliš brzy spíše byste si uškodily než pomohly. Při porodu císařským řezem se nedoporučuje žádné cvičení po dobu 10ti týdnů po porodu. Samozřejmě, to kdy začnete cvičit záleží jen na Vás a Vašem zdravotním stavu. Avšak pamatujte, že pokud Vám to zdravotní stav dovoluje, i zde platí pravidlo, čím dříve, tím lépe.

Cvičení v těhotenství, autor: George StepanekCvičení v těhotenství, autor: George Stepanek

Kde vzít na cvičení čas ?

Největším problémem maminek bývá najít si na cvičení čas. Říkáte si, že zkrátka nemůžete chodit třikrát týdně do fitness nebo na hodinu aerobiku, ale to ani nemusíte. Cvičit můžete i doma. 20 až 30 minut denně si při troše snahy najde každá maminka. Zapojte tatínka, nebo si zacvičte, když miminko spí. Domácí práce Vám neutečou a Vy se budete cítit lépe, nabyté energií a dostatek energie je to, co snad každé čerstvé mamince chybí.

Na jaké části těla se při cvičení zaměřit ?

Cvičení po porodu je zaměřeno především na tyto partie:

  • pánevní svaly – ty dostaly během těhotenství a porodu nejvíce zabrat, ale před začátkem cvičení je dobré se přesvědčit zda-li je tonus pánevního dna na cvičení připraven.
  • břišní svaly – pokud nedošlo k rozestupu přímých břišních svalů, můžete tyto svaly procvičovat
  • prsní svaly – cvičením prsních svalů nejen podporujeme laktaci, ale zároveň předcházíme jejich prudkému ochabnutí po ukončení kojení.
Posilování břišních svalů, autor: Sergio SavaresePosilování břišních svalů, autor: Sergio Savarese

Tyto části těla byly během těhotenství nejvíce zatěžovány a proto potřebují Vaši největší pozornost. Zapomínat byste však neměly ani na svaly horních a dolních končetin. Jen celkové posilování těla Vás dovede k Vaší vysněné postavě.

Článek Cvičení po porodu byl publikován 22. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Jana Mrkvíková . Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...