Cvičení pro těhotné?

Tagy:  cvičení v těhotenství, gravidjóga, cvičení pro těhotné

Sponzorované odkazy:

Cvičení pro těhotné?

V období těhotenství na sebe musíte dávat větší pozor, ale rozhodně to neznamená, že je nutné vzdát se cvičení a pohybu. Jen je důležité si uvědomit, které cviky jsou vhodné a které vašemu miminku neprospívají.

Jaké sporty jsou vhodné pro budoucí maminky?

Vhodnými sporty v těhotenství jsou především plavání, jízda na kole, procházky a výlety, tanec a aerobik s přiměřenou zátěží. Ostatní sporty vykonávejte jen pozvolna a raději se poraďte se svým gynekologem.

Rozhodně ale vynechejte fyzicky náročné sporty a sporty, u kterých se můžete zranit. Zapomeňte na saunu a parní lázně.

Ráda cvičíte společně s ostatními? Je mnoho různých kurzů, které nabízejí cvičení přímo pro těhulky. Využijte nějakého. Ne jenom že se budete hýbat, ale můžete si vhodným cvičením usnadnit i období těhotenství a porod.

Cviky v těhotenství

Důležité je posilovat takové svaly, které jsou namáhané v těhotenství a v době porodu. Vhodné jsou cviky na záda (protahování se na čtyřech, vytahování střídavě rukou atd.). Zapomínat by budoucí maminky neměly na cviky na pánevní dno, a to v poloze na zádech s roznoženými nohy pokrčenými v kolenou. Dobré je stahovat hýždě. Další cviky těhulek by se měly zaměřit na kyčle – tyto cviky pomohou proti otokům a křečovým žilám. Nevíte, jaké cviky, v které době těhotenství, a nechcete se vám chodit na žádný kurz? Na knižním trhu i na internetu najdete mnoho tipu.

Gravidjóga

Jóga je příjemnou relaxací pro tělo i mysl. Chcete-li si jí dopřávat i v těhotenství, je dobré zvolit gravidjóga, která vám nabízí šetrné techniky k aktivnímu odpočinku.

Gravidjóga vás naučí správně držet tělo během těhotenství, což vám pomůže především v posledních měsících, kdy se musíte potýkat s větší váhou, na kterou není vaše tělo zvyklé. Další výhodou gravidjógy je to, že vás naučí správně dýchat. To u porodu určitě oceníte.

Nejen že se prostřednictvím gravidjógy krásně uvolníte, protáhnete tělo i mysl, ale budete mezi ostatními těhulkami, se kterými si můžete vyměnit své zkušenosti a popovídat si o starostech a radostech tohoto období.

Článek Cvičení pro těhotné? byl publikován 19. října 2008 v 07.39 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Mgr. Renáta Vorbová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...