Cvičení přesně pro vás

Tagy:  cvičení, posilovna, fit, kondice, hubnutí, posilování svalů

Sponzorované odkazy:

Cvičení přesně pro vás

Pohyb je důležitý, to slýcháváme od dětství. Fyzická aktivita hraje roli v našem zdraví, dobré kondici i psychickém stavu. Každý den by se měl člověk 20–40 minut věnovat pohybu, což je množství času který každý z nás jistě má. Začněte s cvičením ještě dnes, výsledky budou stát za to.

Nenásilně pozvěte pohyb do svého života

Začít se věnovat fyzické aktivitě hned neznamená pořídit si permanentku do posilovny. Taková záležitost může být finančně náročná, zabere poměrně dost času a ne každý bude právě z tohoto pohybu radost. Koho nebaví chodit do posilovny ani se věnovat jiné fyzické aktivitě, může začít s pohybem navíc naprosto nenásilně. Stačí na cestě do práce a z práce vynechat pomoc dopravních prostředků a udělat si procházku. Ta alespoň ráno člověka probudí a celý den tak bude aktivnější. Ještě více zdravého pohybu nabízí možnost nepoužívat výtahy a místo toho chodit po schodech. Chce to vůli, ale možná právě toto je cesta pro lidi, které žádné cvičení nebaví.

I „obyčejný“ jogging dokáže divy, autor: Ed YourdonI „obyčejný“ jogging dokáže divy, autor: Ed Yourdon

Začněte cvičit doma

Domov je pro vyvíjení fyzické aktivity vhodný z několika důvodů. Zásadní je, že neztrácíte žádný čas cestováním a nemusíte si platit lektora či trenéra. Když je venku špatné počasí, s vaším cvičením to nijak nesouvisí. O to větší zodpovědnost však leží na vás. Na nikom jiném nezáleží, jestli se dnes cvičení věnovat budete, nebo ne.

Pořiďte si kazety či DVD, na kterých vás lektor bude vést. Takových DVD se prodává ohromné množství. Seženete na DVD kurzy nejrůznějších tanečních stylů, pilates, posilování, jógy, stepu a mnoho dalšího. Vyberte, co vás láká, a 20 či 30 minut denně se svému cvičení věnujte. V pohodlí domova je to velmi snadné a zábavné. Někomu může vyhovovat i to, že na něj nikdo nedívá.

Choďte pravidelně navštěvovat posilovnu/bazén/a­erobic

Zaplatit si hodiny s lektorem či trenérem má jednu velkou výhodu. Investovali jste totiž peníze a to vás bude alespoň částečně nutit zaplacených služeb využít. Hodiny tance či cvičení stojí obvykle kolem 100–150 Kč. Mezi různými druhy cvičení je široký výběr a každého jistě něco zaujme. Při pořízení permanentky se nabízí sleva. Choďte pravidelně 2× či 3× týdně na lekce tance, aerobiku, spinningu, bojového umění, do posilovny či do bazénu. Zrovna tak si můžete zajít několikrát v týdnu zahrát squash, tenis, ping-pong či volleyball. Možná zjistíte, že právě to je to pravé cvičení pro vás.

Článek Cvičení přesně pro vás byl publikován 4. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...