Jak předejít celulitidě

Tagy:  celulitida, pomerancova kuze, prevence delulitidy, problemove partie

Sponzorované odkazy:

Jak předejít celulitidě

Co je to celulitida?

Postrach žen a dívek celulitida, mezi lidmi se jí taky občas říká pomerančová kůže. Přichází v době, kdy dochází ke změně množství pohlavních hormonů, například v pubertě, v období gravidity, v období klimakteria a při užívání hormonální antikoncepce. Můžu se většinou netýká. Dochází při ní k zmnožování vazivové sítě, k fibrosklerotické přestavbě vazivové tkáně kůže a podkoží a ke zbytňování tkáně tukové, stav celulitidy odpovídá fibroznímu stavu podkožního vaziva. Konečný efekt jsou nepěkné dolíčky v kůži v oblasti hýždí, stehen, ale například i na břiše. S celulitidou se neprobudíte ze dne na den, objevuje se postupně pomalu a jak se jednou objeví je ve své podstatě chronická. Jak jí tedy předcházet?

nohynohy

Příčiny vzniku

Mezi příčiny vzniku celulitidy patří již výše zmiňovaná hormonální změna, důležité jsou rovněž genetické dispozice každého jedince, ale také zhoršené funkce lymfatického oběhu, slabost vazivové tkáně, poruchy odtoku žilní krve a hlavně především špatná životospráva. Do kategorie špatné životosprávy, jež vedou k vzniku celulitidy, můžeme zařadit obezitu, špatný pitný režim, kolísání hmotnosti, nedostatek pohybu, špatné stravovací návyky například přesolovaní.

Prevence

Nejlepším základem jak předejít celulitidě je změnit k lepšímu celkově náš život. Vyhnout se stresu, ponocování. Zdravě se stravovat- což znamená zařadit do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, snížit množství sladkostí pochutin a tučného jídla. Dodržovat pitný režim a vyhýbat se alkoholu a nikotinu. Otužování, teplá a studena voda je v boji i prevenci celulitidy velkým pomocníkem. Večer nebo klidně i dvakrát denně se doporučuje vystřídat sprchování problémových partií nejprve jednu minutu teplou a pak dvacet sekund studenou vodou v pěti opakováních. Pokud se občas chodíte otužovat do potoka nebo si rádi dáte studenou spršku, je dobré se následně pořádně poplácat a napomoci tak proudění krve a lymfy. Sport, nejlépe vodní aerobik plavání nebo cyklistika nikoliv nárazové silové cvičení rovněž pomáhá. Výrazně zlepšit lymfatický systém můžou masáže s různými krémy či oleji. Pokud se budeme masírovat dvakrát denně bude kůže vypadat jistě pružnější a více svěží. Jednou za čas se můžeme na masáž svěřit odborníkům buďto v kosmetickém salonu nebo přímo zajít k masérovy. Čas od času je také vhodná detoxikace celého těla.

Máte-li pocit, že celulitida se vás netýká, prevence je nejlepší způsob, aby u toho i zůstalo

Článek Jak předejít celulitidě byl publikován 29. října 2008 v 15.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Kess. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...