Biologická léčba rakoviny je velkou nadějí

Tagy:  léčba, rakovina, nádor, biologická léčba, terapie, karcinom

Sponzorované odkazy:

Biologická léčba rakoviny je velkou nadějí

Léčba rakoviny je předmětem mnoha rozsáhlých výzkumů v nejlepších a nejmodernějších výzkumných laboratořích světa. Vědci stále přicházejí s novými zjištěními a hledají nová a další řešení, jak s touto chorobou bojovat. Právě biologická léčba rakoviny je velkým objevem ve světě medicíny a dává naději milionům pacientů.

Novinka: biologická léčba

Biologická léčba rakoviny je velkým mezníkem v boji s touto chorobou. Léčba rakoviny tímto způsobem už není o spoustě velmi nepříjemných vedlejších účinků.

Tradiční léčebné metody ničí nejen patogenní buňky, tedy rakovinu samotnou, ale také zcela zdravé buňky, které k životu potřebujeme. Tímto způsobuje například padání vlasů, trávící obtíže, zvracení či sexuální disfunkce.** Biologická léčba** tyto vedlejší účinky prakticky vymycuje, objevují se spíše alergie či zvýšená únava.

Léčiva využívaná při biologické léčbě se podávají ve dvou fázích, v první fázi je léčivo ve formě infuze, v druhé fázi se podává klasicky orálně ve formě tablet.

Biologická léčba využívá látek působících na různých úrovních, vždy je ale zaměřena především na nádorotvorné buňky. Zaměřuje se zejména na znemožnění jejich běžného fungování, buňky jsou blokovány tak, aby se nemohly dále množit.

Velkou výhodou také je, že zdravé buňky jsou obvykle prakticky nedotčeny. Tímto tedy odpadají nepříjemné vedlejší účinky, které známe z tradičních přístupů k léčbě.

Naděje pro dosud problematicky léčitelné nemoci

Některé typy rakoviny patří mezi velmi těžko léčitelné, jejich léčba přináší pouze malé výsledky v řádech procent. Například rakovina plic patří do této skupiny. Nyní ale pro pacienty s těmito chorobami svítá nová naděje, a to v biologické léčbě.

Biologická léčba už „frčí“

Biologická léčba se již nyní v některých případech praktikuje. Je použitelná při diagnóze určitých vlastností rakovinových buněk, na které působí biologická léčba velmi výrazně, má tedy významné výsledky. Řeší se tímto způsobem rakovina plic, ledvin, prsu, tlustého střeva či konečníku.

Bohužel zatím nemají všichni pacienti v naší republice k dispozici příslušné léky. Pro jejich léčbu je však připraveno celkem 18 center v celé České republice a mnoho odborníků. Pacienti mohou nalézt potřebné informace na internetu a obrátit se na lékaře, kteří v otázce biologické léčby pomohou.

Článek Biologická léčba rakoviny je velkou nadějí byl publikován 2. května 2010 v 00.00 v rubrice Nemoci. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...