Jizvy: jak se jich zbavit?

Tagy:  jizva, chirurgie, laser, rána, popáleniny

Sponzorované odkazy:

Jizvy: jak se jich zbavit?

Jizvičky jsou někdy díky Bohu jedinou památkou na nepříjemné události. I těchto posledních vzpomínek se však můžeme často zbavit, a to beze zbytku.

Předcházejte jizvičce, dokud je to možné

Není nic lepšího než prevence, toto platí i u jizev. Pokud je to možné, je vzniku jizev třeba předcházet. U větších zranění je určitě dobré nechat si ránu zašít, kvalitně provedené šití je prvním krokem k hladké pokožce. V několika prvních hodinách až dnech platí nemáčet, o ranku bychom se pak měli starat, a to za použití přípravků na podporu hojení. Klasickými, ale dobrými mastmi je například kalciová mast nebo Infadolan. Ránu necháváme v klidu, omezíme napínání kůže v postiženém místě.

Čerstvá jizva zaslouží také pozornost

Čerstvou jizvu dále ošetřujeme přípravky podporujícími hojení. Velmi se doporučuje také tlaková masáž, která spočívá v přitlačení bříška prstu na postižené místo, tlakem se působí několik sekund, úkon se několikrát opakuje. Tímto se podporuje okysličování pokožky v místě jizvy, což napomáhá hojení. Důležité je také vyvarovat se v následujících týdnech až měsících slunečních paprsků nebo solária, protože by to mohlo způsobit změny barvy pokožky v oblasti jizvy a narušit proces regenerace.

Hydratace, hydratace a zase hydratace

O hydrataci zvnitřku není třeba dlouze hovořit. Je ale nutné dbát také na hydrataci jizvy samotné. Pokožka musí být dostatečně hydratovaná, někdy je dobré ji i přímo promašťovat. Rozhodně se musíme vyhnout jakémukoli pnutí nebo hrozbě praskání kůže.

Co se staršími jizvami?

Pokud už nějakou tu jizvu máme, máme celou řadu možností, jak s ní naložit. V tento okamžik jsou nejdůležitější kvalitní informace. Existují metody spadající pod standardní lékařské postupy, zákroky moderní medicíny využívající nejpokrokovější technologie, pozornost bychom měli rozhodně věnovat také přírodním preparátům a postupům alternativní medicíny.

Laser může pomoci

Pro některé pacienty je dobrou volbou dnes tolik populární laser. Jeho použití je individuální, nelze ho úspěšně aplikovat na kteroukoliv jizvu. Vždy je třeba navštívit specializované pracoviště, získat reference a zákrok si rozmyslet.

Správné přípravky

Na podporu obnovy pokožky je k dostání také celá řada přípravků, které obsahují například enzymy, vitamíny, kolagen či další blahodárné látky.

Zkoušet a zase zkoušet

Každý organismus je jiný a reakce na různé přípravky se zrovna tak liší. Proto bychom měli v případě neúspěchu zkusit přípravky další, trošku experimentovat. Důležité je ale zase nevrhnout se do toho bezhlavě, nutné je získávat informace a zkoušet kvalitní produkty a produkty s přírodní bází.

Článek Jizvy: jak se jich zbavit? byl publikován 14. června 2010 v 23.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...