Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání – co dělat těsně před dnem ‘D’

Tagy:  přijímací pohovor, pohovor do zaměstnání, životopis

Sponzorované odkazy:

Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání – co dělat těsně před dnem ‘D’

3. díl ze série článků „Jak se vypořádat s nástrahami všedního dne"

V předchozích dílech jsme si napsali, co je důležitou součástí životopisu a jak si domluvit termín pracovní schůzky. Datum schůzky se blíží a je potřeba se na ni řádně připravit. Jistě jste se v minulosti sami přesvědčili, že, jak se říká „štěstí přeje připraveným“. Co to ale znamená v praxi?

Pečlivě čtěte pozvánku

Nenechávejte přípravu na poslední chvíli. Pokud jste obdželi písemnou pozvánku na přijímací řízení, nezáleží na tom, zda-li prostřednictvím emailu nebo klasicky poštou, přečtěte si pozorně vše, co je zde po vás požadováno, počínaje adresou, na kterou se máte dostavit, časem, ve kterém se máte dostavit a konče dokumenty, které je nutné doložit. Zpravidla pracovník pověřený výběrem po vás může požadovat předložení občanského průkazu, což je nezbytné pro ověření vaší totožnosti. Zajímat jej budou doklady o dosaženém vzdělání a praxi, popř. dokumenty, které potvrdí vaši kvalifikaci o různých oprávněních a absolvovaných kurzech, které jste uvedli do svého životopisu, zaslaném předem, na základě kterého jste byli vybráni jako vhodní kandidáti na volnou pracovní pozici do druhého kola výběrového řízení. Není od věci mít s sebou diář a poznámkový blok s tužkou a napsaný telefon na kontaktní osobu z firmy, do které se hlásíte, nejlépe personalistu, abyste v případě nutnosti (bloudění nebo malého časového zdržení) mohli zavolat.

Ověřte si místo konání

Abyste skutečně nebloudili, určitě věnujte pozornost adrese, na které se přijímací pohovor koná. Zbytečně byste se stresovali, kdybyste několik minut před stanoveným časem pohovoru zjistili, že vlastně jste na špatné adrese. Pokud přesně místo, kam se máte dostavit, neznáte nebo si nejste jisti, nejpozději večer dopředu si je najděte na mapě nebo zadejte adresu do vyhledávače na internetu a dohledejte si také dopravní prostředky, jakými se na dané místo dostanete. Dnes není problém zjistit si na internetu i přesný jízdní řád včetně linek městské hromadné dopravy v jednotlivých městech nebo si informace zjistit telefonicky.

Nepodceňujte časovou rezervu

Určitě si nechte nějakou časovou rezervu a to i v případě, že budete cestovat vlastním vozem. Není vždy jednoduché najít vhodné místo k zaparkování a stres z toho, zda nedostaneme pokutu od policie či nám auto neodtáhnou, není zrovna ideální. Sama vím ze zkušenosti, že parkování a různé bloudění po městě, kde to příliš neznáme, může zabrat spoustu času a pamatuji nemálo případů, kdy uchazeči o zaměstnání přijížděli pozdě, různě se omlouvali, svým opožděným příchodem rušili ostatní a sami nebyli koncentrovaní podat co nejlepší výkon u přijímacího řízení. V dalším díle si napíšeme, co ještě je důležité a co nám může pomoci uspět, hlavně na té psychické úrovni.

Článek Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání – co dělat těsně před dnem ‘D’ byl publikován 12. prosince 2008 v 12.12 v rubrice Psychologie. Autorem článku je PhDr. Lenka Vlášková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...