Snídaně, která nastartuje den

Tagy:  snídaně, vitamíny, energie, sacharidy

Sponzorované odkazy:

Snídaně, která nastartuje den

Snídaně je nesmírně důležitým krokem, chceme-li se cítit čilí celý den. Ačkoli má mnoho z nás ráno na spěch, dopřát si tolik potřebné sacharidy je nezbytné. Zdravá, chutná snídaně nastartuje náš organismus, příjemně nás naladí a dodá chuť vyrazit z domova do rušného dne. Správně připravená snídaně by nás měla nasytit a zabránit hladovění do svačiny či oběda. Vžádném případě však nesmí být těžká.

Sacharidy pro energii

Základem snídaně by měl být dostatečný přísun sacharidů, nejlépe z celozrnného pečiva či ovesných vloček. Ovesné vločky můžeme povařit v mléce a připravit si tak ovesnou kaši nebo je zakoupit ve směsi s hrozinkami a oříšky jako müsli. Oves je známým zdrojem vlákniny a udržuje stálý obsah cukru v krvi. Chrání před mnoha onemocněními a díky antioxidantům je skvělý v boji s volnými radikály. Do ovesných vloček můžeme přimíchat oříšky či je dosladit medem. K pečivu se hodí šunka či plátkový sýr.

Oblíbený hem and eggs

Míchaná vajíčka se šunkou (v anglicky mluvících zemích hem and eggs) se stala velmi oblíbeným snídaňovým pokrmem. Vajíčka obsahují mnoho živin, zinek, vitamíny A, B, D a E. Navíc jsou bohaté na bílkoviny a esenciální aminokyseliny. Jsou prospěšné pro vlasy, svaly i kosti. Konzumace vajíček příznivě ovlivňuje náš mozek, pamět i psychiku. Vajíčka připravená na kapce olivového oleje posypaná čerstvými bylinkami tudíž představují skutečně výživné snídaňové menu.

Vitamíny nabyté ovoce

Za den můžeme bez obav spořádat 4 porce ovoce. Není tedy důvod nezačít s tím již u snídaně. Pokrájené ovoce se s kvěle hodí přimíchat k ovesným vločkám či zalít bílým jogurtem. Skvěle se hodí citrusové plody, lesní plody, jablka, banány i kiwi. Z rozmixovaného ovoce si navíc můžeme připravit lahodný osvěžující koktejl či ovocné mléko. Je-li nutné doslazovat, je nejlepší použít med či tmavý třtinový cukr.

Skvěle vyvážená snídaně, která dodá energii a povzbudí, autor: MashisSkvěle vyvážená snídaně, která dodá energii a povzbudí, autor: Mashis

Nápoje vhodné k snídani

Mnoho lidí si neumí představit den bez ranní kávy. Daleko zdravější přitom je neslazená ovocná šťáva, která dodá mnoho energie a skvěle chutná. Kdo na probrání potřebuje horký nápoj, ten si ráno pochutná na šálku zeleného čaje. Skvěle se hodí také vlažné mléko, které bojuje s únavou a jeho blahodárné účinky působí na naší pamět, zrak, sluch a celý imunitní systém. Mléko obsahuje vápník, draslík a vitamíny B a E12.

Rada na závěr: Z uvedených ingrediencí není žádný problém připravit si chutnou snídani, která je navíc zdravá a prospívá celému našemu tělu. Snídaně nastartuje den a proto se vyplatí udělat si na její přípravu čas.

Článek Snídaně, která nastartuje den byl publikován 19. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...