Zbavte se nachlazení domácími léky

Tagy:  nachlazení, viróza, rýma, kašel, domácí léčba, přírodní léky, vitamíny, chřipka

Sponzorované odkazy:

Zbavte se nachlazení domácími léky

Nachlazení nás může potkat v kterémkoliv ročním období, a ačkoliv se nejedná o nijak závažné onemocnění, může být dosti nepříjemné. Kašel, rýma a bolest v krku jsou základními příznaky chřipky nebo nachlazení. Domácími léky se můžeme těchto nepříjemných nemocí zbavit zdravým způsobem již v jejich počátcích. Seznamte se s více či méně známými způsoby, jak dostat nemoc z těla ven.

Tradiční pomocníci v boji s chřipkou

Česnek, jako přírodní antibiotikum, se velmi osvědčil a jeho konzumace je skvělým způsobem, jak se nemoci co nejdříve zbavit. Jíst se dá syrový, ale přijatelnější je v upravené formě. Podobně se osvědčila i cibule, ze které můžeme získat skvělý léčivý nápoj. Stačí silnější plátek cibule zalít vroucí vodou a vmíchat špetku kayenského pepře. Nápoj je dobré scedit. Zrovna tak pozitivně působí i citrón a med, který hraje dokonalou dvojku v boji s nepříjemnými příznaky nachlazení. Kromě jejich přídavku do čaje z nich můžeme připravit speciální nápoj, který vytvoříme smícháním šťávy ze dvou citrónů a lžičky medu. Tento silný nápoj je téměř jako kouzelný lektvar. Citrón obsahuje mnoho vitamínu C a pomáhá vylučovat toxiny z těla. Osvědčenou rostlinkou v boji s mnoha nemocemi se stala Echinacea, která působí na náš imunitní systém a to zásadním způsobem. Je skvělým preventivním prostředkem a nemoc dokáže zahnat i v jejím počátku. Dalším osvědčeným lékem je obyčejný jogurt, který má schopnost ničit bakterie a pomáhá zlepšovat imunitu.

Česnek, velký bojovník s nachlazením, autor: FotoosVanRobinČesnek, velký bojovník s nachlazením, autor: FotoosVanRobin

Léčivé koupele, které vyženou nemoc z těla

Koupele jsou skvělým způsobem, jak zmírnit nepříjemné příznaky nemocí, rozproudit krev v těle a zbavit tělo toxinů. Takovou zázračnou koupel pro nohy si můžeme připravit zalitím strouhaného zázvoru horkou vodou. Tato lázeň sníží návaly horkosti a vdechování zázvorových výpar se osvědčilo taktéž. Ze zázvoru či máty si můžeme připravit také celkovou revitalizační koupel. Do vody můžeme nakapat i několik kapek zázvorového, mátového, či eukalyptového éterického olejíčku. Zmíněné éterické oleje mají skvělý vliv na uvolnění hlenů a jsou osvědčeným receptem po mnoho a mnoho generací. Skvělým způsobem jak se zbavit hlenů a uvolnit dýchací cesty je vdechovat výpary borového jehličí zalitého horkou vodou.

Mátou nešetřete, autor:thebittenword.comMátou nešetřete, autor:thebittenword.com

Článek Zbavte se nachlazení domácími léky byl publikován 6. února 2010 v 00.00 v rubrice Nemoci. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...