Léčivé éterické oleje – zbavte se chřipky, bolestí i ucpaného nosu

Tagy:  éterické oleje, aromaterapie, nachlazení, imunita, bolesti, levandule, eucalyptus, heřmánek, akné

Sponzorované odkazy:

Léčivé éterické oleje – zbavte se chřipky, bolestí i ucpaného nosu

Aromaterapie není pouze prostředkem ke zpříjemnění odpoledne či navození romantické atmosféry po večerech. Aromaterapie, vlastně éterické oleje obecně, mají mnohem více účinků a dokážou nám prokázat velkou službu.

Éterické oleje na cokoliv, opravdu

Éterických olejů je k dostání celá škála. Velmi se liší jejich kvalita a tím i účinky. Obecně však lze říci, že dostupné éterické oleje mají velmi široké použití a že lze jimi řešit jakýkoliv druh obtíží.

Vyberte si nejvhodnější použití

Éterické oleje lze používat mnoha způsoby. Nejjednodušší a nejznámější je inhalace, obvykle využíváme různých aromalamp. Oleje ale také můžeme používat lokálně, můžeme je vtírat do pokožky, používat k masážím. Velmi příjemná je také koupel.

Účinky olejů

Éterické oleje mají celé **spektrum účinků66. Patří sem antibiotické, antiseptické, antivirální a baktericidní, afrodiziakální, analgetické, hojivé, fungicidní, protizánětlivé a sedativní účinky. Éterické oleje také mohou blahodárně působit na imunitní systém.

Levandule nesmí chybět

Levandule patří mezi nejoblíbenější vůně. Má široké možnosti použití. Klasicky je používána pro navození a podporu zdravého spánku. Uklidňuje, přináší pocit spokojenosti, tlumí deprese. Zmírňuje ale také bolesti hlavy, menstruační bolesti, tlumí bolesti svalů. Vhodná je rovněž na různé kožní problémy, jako je akné, ekzém či poštípání hmyzem.

Levadule nesmí chybět v žádné domácnosti, autor: Fabio VeronesiLevadule nesmí chybět v žádné domácnosti, autor: Fabio Veronesi

Další tutovka: eukalyptus

Eukalyptus je další rostlinka, která dává zázračný olej k mnohému použití. Je velmi vhodný k užívání v období chřipek a nachlazení, jelikož hubí viry a bakterie, celkově revitalizuje organismus a posiluje jeho obranyschopnost. Jeho efekt pocítíme také při ucpaném nose.

Rozmarýn pro naši mysl

Rozmarýnový olej působí na naši mysl. Celkově stimuluje centrální nervovou soustavu, výsledkem je tedy lépe fungující pamět, zlepšení koncentrace, odstranění únavy, působí proti špatným náladám a pocitu vyčerpanosti. Mezi jeho další účinky patří posílení většiny orgánů, snižování cholesterolu v krvi či posilování vlasů a snížení jejich padavosti.

Malý a nenápadný heřmánek

Heřmánek má nenápadná drobná kvítka, schovává se v něm však obrovská síla. Má velmi široké spektrum příznivých účinků. Tlumí bolesti všeho druhu, pomáhá při kožních onemocněních, napomáhá hojení, má antidepresivní účinky a celkově pozitivně ovlivňuje náladu. Používá se k navození zdravého spánku.

Nenápadný heřmánek, autor: Peter RosbjergNenápadný heřmánek, autor: Peter Rosbjerg

Článek Léčivé éterické oleje – zbavte se chřipky, bolestí i ucpaného nosu byl publikován 28. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...