Jahody a třešně z naší zahrádky – skvělé pro naše zdraví a krásu

Tagy:  jahody, třešně, ovoce, vitamíny, minerály, imunita, pleť

Sponzorované odkazy:

Jahody a třešně z naší zahrádky – skvělé pro naše zdraví a krásu

Léto je obdobím čerstvého ovoce, které si navíc můžeme natrhat sami na zahrádce. Vlastnoručně vypěstované ovoce nejen že výborně chutná, ale také je plné vitamínů. Sezóna jahod navíc začíná co nevidět. Je proto ideální doba dozvědět se, čemu všemu jahody i třešně prospívají a bude je moci konzumovat je s o to větší chutí.

Sladké jahody

Jahody jsou v létě velice populárním ovocem a to tedy zejména z důvodu báječné chuti. Měkké sladké červené plody překrásně voní a kromě konzumace v syrovém stavu s nimi můžeme připravit mnoho dobrot. Jahody obsahují mnoho živin a pomáhají nám dlouho si uchovat zdraví, mládí a krásu.

Ve sladkých jahůdkách se skrývá velké množství vitamínu C. To je jeden ze základních a velmi důležitých vitamínů, které naše tělo potřebuje. Jeho účinnost je velmi široká. Mimo jiné pozitivně ovlivňuje hojení ran a velmi jej oceníme také pro ochranný účinek před nepříjemným zánětem dásní, který postihuje velkou část naší populace. Díky vitamínu C jsme také schopni produkovat bílkovinu, konkrétně kolagen, který se stará o mladistvý vzhled naší pokožky. Jedná se především o její strukturu, s čímž je spojena i pružnost. Jahody jsou zdrojem i vitamínu B6 a kyseliny listové. Kyselina elagová v jahodách obsažená pro nás dělá velkou službu v boji proti rakovině.

Jahody jsou tedy ovoce, které je chutné, zdravé a prospěšné i pro náš zevnějšek. Všichni se jistě již nemůžeme dočkat dní, kdy bude stačit vyjít s mističkou na zahrádku a naplnit ji voňavými chutnými plody. Lze je konzumovat za syrova, přidat do jogurtu či ke snídaňovému müsli.

Chutné třešně

Třešně jsou na tom s oblíbeností podobně jako jahody. Jedná o úplně jiné ovoce, které dozrává o poznání později nežli jahody. Třešním podobné jsou višně, které také obsahují mnoho účinných látek, ale mohou mít natrpklou či nahořklou chuť, která je ne pro každého přitažlivá.

Lahodné třešně jsou bohaté na vitamíny a minerály a pozitivně ovlivňují prakticky celý náš organismus. V malých červených plodech najdeme aantokyany, díky kterým má naše tělo možnost posílit imunitu. Antioxidanty jsou velmi důležité v boji proti stárnutí a jejich přítomnost v ovoci proto jistě oceníme. Třešně obsahují i množství vitamínu C, který udržuje naší pleť i vlasy zdravé. Také výrazně zlepšuje imunitu, což je vždy k velkému užitku. Quercetin je látka, která působí protizánětlivě a konzumací třešní tak můžeme ulevit například namáhaným kloubům. Třešně obsahují i draslík.

Článek Jahody a třešně z naší zahrádky – skvělé pro naše zdraví a krásu byl publikován 29. května 2010 v 23.30 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...