Zbavte se akné

Tagy:  akné, pupínky, pleť, pokožka, kožní problémy, čištění, krém, tonikum, masky, kosmetika

Sponzorované odkazy:

Zbavte se akné

Boj o krásnou pleť není jednoduchý ale o vítězství v něm stojí každý. Kýženého cíle lze dosáhnout pouze systematickým postupem a změnou v zaběhnutém životním stylu. Nikdy není pozdě a domácí péče bývá velmi účinná. V nutných případech je samozřejmě vhodné obrátit se na odborníka – tedy na dermatologa.

Někdo má a někdo nemá

Kvalita pleti je samozřejmě (bohužel) také částečně dědičnou záležitostí. V pubertě se pleť do jisté míry změní každému. Právě v tomto období je však obzvláště důležité naučit se správným návykům. V prvé řadě je to správná životospráva a dostatečná péče o pleť. Kdo tvrdí, že kosmetika škodí, velice se mýlí. Kvalitní kosmetika dokáže s pletí zázraky. Vždy je však nutné podpořit ji dostatečným pitným režimem a doplňováním nezbytných vitamínů a minerálů. Nesmíme zapomenout ani na ochranu před slunečními paprsky. Pleti škodí i přílišný stres a nedostatek spánku. Snahou zlepšit pleť tak zlepšíme i naše zdraví a současně zapracujeme i na zlepšení psychiky.

Můžeme se také setkat s potravinami, které se v souvislosti s možným zhoršením pleti nedoporučuje konzumovat. Jsou to především kořeněné pokrmy, alkohol, uzeniny a tolik oblíbené sladké. Názory odborníků na tyto pochutiny se různí a nutné je také podotknout, že na každého negativně působí něco jiného.

Pleťové masky pomohou

Zlepšení stavu pleti přispějí i účinné přírodní pleťové masky. Některé si můžeme připravit i sami doma. Jednu takovou, určenou speciálně pro pleť trpící akné si připravíme z droždí, mléka, lístků bazalky a trochy vody. Přísady rozmačkáme a smícháme. Požadovaná konzistence je hladká pasta. Tuto směs naneseme na obličej a jemně masírujeme. Procedura trvá zhruba dvě až tři minuty. Poté obličej opláchneme příjemnou vlažnou vodou.

Vyberte si tu pravou masku a zatočte s aknéVyberte si tu pravou masku a zatočte s akné

Léčba akné

Ve většině případů si se zbavováním se akné skutečně vystačíme sami. Správnou životosprávou a péčí o pleť její stav výrazně zlepšíme. Pupínky, které se nám na obličeji ukáží nevymačkáváme ale léčíme speciálními dezinfekčními prostředky. Jakékoliv mechanické poškození pleti je nežádoucí. Pokud lokální léčba nezabírá a akné již léčit doma nezvládáme, je nejlepší obrátit se na odborníka. Dermatolog nám může pomoci radami i účinnými prostředky.

Nezapomeňte na zásobárnu vitamínů a minerálůNezapomeňte na zásobárnu vitamínů a minerálů

Článek Zbavte se akné byl publikován 3. června 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...