Léčivý jablečný ocet

Tagy:  jablečný ocet, vlasy, pleť, akné, bolesti, pokožka, minerály, přírodní léčba

Sponzorované odkazy:

Léčivý jablečný ocet

Jablečný ocet je plný prospěšných látek, které vyživují naše tělo a pomáhají při nejedné zdravotní obtíži. Mnoho z nás se s tímto téměř zázračným produktem možná ještě nesetkalo, ale je veliká škoda oddalovat jeho zařazení do jídelníčku. Objevte skvělé účinky jablečného octa a s jeho využíváním již déle neotálejte.

V čem tkví síla jablečného octa?

Jablečný ocet je bohatý na stopové prvky a dodává tak našemu tělo velké množství jinak těžko dostupných živin. Obsahuje mimo jiné draslík, fluor, fosfor, hořčík, chlor, křemík, síru, sodík a železo. Výčet látek tedy rozhodně není skromný. Obsažená kyselina jablečná rozpouští v našem těle vápníkové usazeniny, vyrovnává pH a také se podílí na okysličování krve. Velmi oceníme posílení imunity a podporu trávení, čehož se díky jablečnému octu dočkáme. Vláknina, kterou v tomto zázračném octu taktéž najdeme pomáhá při odstraňování nebezpečných toxinů z těla a podílí se také na snížení hladiny cholesterolu. Již teď je tedy jasné, že jablečný ocet je velmi univerzální a pomůže při celé dlouhé řadě problémů a onemocnění.

Potíže, při kterých se ocet užívat vyplatí

Jablečný ocet se obvykle užívá formou nápoje, jako kloktadlo, zábal nebo jej můžeme přidat do koupele. Výčet obtíží, které ocet zmírňuje by byl velmi dlouhý. Zkusíme si zmínit alespoň některé z nich. Jablečný ocet pomůže při zmírňování chronických bolestí hlavy, poruchách krevního oběhu či při chronických únavách. Můžeme jej použít při narušení střevní mikroflóry, infekci močových cest a menstruačních potížích. Ocet připravený fermentací jablečné šťávy se osvědčil také ke zmírnění bolestí v krku a dále bolestí kloubů, revma a při sportovních zraněních. Pomoci se dočkáme také u gynekologických problémů, hemeroidů, křečových žil a kožních problémů.

Jablečným octem ke kráse

Jablečný ocet je nejen téměř všelék ale pomáhá nám také ve snaze být krásnější. Skvěle působí svými blahodárnými účinky na naše vlasy. Zejména slabým a roztřepeným vlasům pomůže. Pro vyšší lesk stačí opláchnout hřívu vodou smíchanou s jablečným octem. Tuto proceduru provádíme po umytí vlasů šampónem a po použití kondicionéru. Podobné účinky má i na pleť, kterou vyživuje a léčí. Může být i prostředkem ke zbavení se akné.

Kosmetické produkty využívající sílu jablečného octaKosmetické produkty využívající sílu jablečného octa

Článek Léčivý jablečný ocet byl publikován 10. června 2010 v 00.00 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...