5 tipů jak nastartovat metabolismus

Tagy:  rychlý metabolismus, spalování, trávení, jídlo, strava, pohyb, voda

Sponzorované odkazy:

5 tipů jak nastartovat metabolismus

Někteří lidé si musí dennodenně odpírat a přesto jejich výsledky nejsou dokonalé, jiní zase snědí prakticky na co přijdou a přesto jsou stále jako proutek. Takové stavy ohledně stravování a hubnutí se zdají být až nespravedlivé, avšak v mnoha případech je na vině nepříliš dobře fungující metabolismus. Jeho činnost je samozřejmě ovlivnitelná z velké dávky genetikou, ovšem to neznamená, že se vám v průběhu života nemůže spalování zlepšit anebo naopak zpomalit. Máte pocit, že tloustnete i po vzduchu? Pak vyzkoušejte těchto 5 tipů, jak metabolismus nastartovat a trvale zrychlit.

Teplá voda s citronem

Po probuzení musíte vždy okamžitě sáhnout po silné kávě, jinak vaše ráno nemůže začít a vy nebudete normálně fungovat? Pak děláte zásadní chybu a svůj metabolismus nevědomky zpomalujete. Ideální je tělo hned ráno pořádně „nakopnout“ a k tomu vám skvěle pomohou obyčejná voda a citrón. Dopřejte si na lačný žaludek čerstvou šťávu z tohoto citrusového plodu a horkou vodu. Již brzy uvidíte zázraky a vaše tělo se začne chovat zcela jinak.

Snídaně plná sacharidů

Snídaně je základ dnes a pokud snídáte až několik hodin po probuzení anebo dokonce v rychlosti po cestě do práce, opět se dopouštíte fatálních chyb na svém zdraví a těle. Snídaní by váš každý den měl začínat a ideálně by měla být plná energie na celé dopoledne. Klasický chléb a vajíčka vás mohou tak trochu utlumit, pokud si ale dáte doslova nálož sacharidů, rázem ožijete a spolu s tím i váš metabolismus. Dopřejte si například tolik populární ovesné nebo rýžové kaše s ovocem, mlékem, ořechy a jednoduše vším, co máte rádi.

Autor: StarsApartAutor: StarsApart

Přidejte trochu chilli

Ne nadarmo se říká, že jsou pálivá a pikantní jídla nejenom zdravá, ale dokáží nakoupnout spalování neuvěřitelným způsobem. Důkazem jsou národy jako je Thajsko, Indie nebo Japonsko, kde je hubenost na denním pořádku a stejně tak silné koření. Do svých pokrmů začněte dávat v přiměřeném množství chilli nebo kari a vaše tělo začne spalovat jako o život.

Pozdrav slunci

Skvělým zrychlovačem metabolismus je samozřejmě také pohyb, a to ideálně v brzkých ranních hodinách. Ti, co si zvykli chodit ráno běhat nebo do posilovny mají vyhráno, ovšem ne každý se s takovou změnou dokáže ztotožnit a pokud musíte být v zaměstnání již v 8 hodin nebo dokonce dříve, je to prakticky nemožné. Naučte se proto alespoň 10ti minutový pozdrav slunci, který vám kromě zrychlení metabolismu také každý den vyloudí krásný úsměv na rtech

Dostatek vody nesmí chybět

Co dokáže zaručeně zpomalovat metabolismus a látkovou přeměnu je samozřejmě nedostatek tekutin a tím pádem jejich dostatek funguje i opačně. Pokud málo pijete, tělo je dehydrované a zpomalené. Naučte se denně vypít alespoň 2 litry čisté neokysličené vody. Jistě se také zbavíte přebytečné vody v těle.

Autor: stu_spivackAutor: stu_spivack

Článek 5 tipů jak nastartovat metabolismus byl publikován 11. června 2016 v 12.00 v rubrice Zdravá výživa a Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...