Jak na hezkou pleť

Tagy:  zdraví, pleť, kosmetika, akné, živiny

Sponzorované odkazy:

Jak na hezkou pleť

Akné, kruhy pod očima, vrásky , příliš mastná či suchá pleť – to jsou problémy, kterými trpí velká část dnešní ženské populace. Pokud chcete, aby vaše pleť byla krásná a zdravá, je třeba jí věnovat náležitou péči.

Přirodní cesta

Základem pro zdravou pleť je dostatečná délka spánku a pravidelný přísun vody ( minimálně 2 litry denně ), která vám poslouží stejně účinně jako nejrůznější hydratačnní krémy. Nejlepší je čistá voda bez sladidel a konzervantů nebo voda minerální. Vyvarovat by jste se naopak měla příliš kořeněným jídlům, po kterých vaše pleť zčervená a zarudne. Velmi škodlivé látky pro vaši pleť jsou uhlohydráty, které jsou obsažené například v bramborách, těstovinách, ryži, bílém pečivu a v knedlících. Tyto potraviny mají za následek zvýšenou hladinu inzulinu v krvi, která souvisí s řadou problémů s pletí. Proto je užitečné jejich konzumaci alespoň částečně omezit. Zdravé v tomto ohledu je tmavé pečivo, zelenina a ovoce. Na pleť také blahodárně působí ryby a olivový olej. Když se vám na obličeji objeví černá tečka, hlavně ji nevymačkávejte. Jedná se o kožní maz, který se usadadil v rozšířeném póru. Pokud zatlačíš silněji může dojít k zanícení. Proto je nejlepším řešením v požádat o pomoc kosmetičku, kteá má na tyto problémy techniku a zkušenosti.

Když příroda nestačí…

Jestli i přes dodržování výše uvedených pokynů máte s pletí problémy, je třeba nasadit kometické přípravky. Nejčastěji to jsou hydratační a zvláčňující krémy a čistící přípravky. Díky hydratačním krémům bude vaše pleť denně regenerována a vyživována. Je třeba zvolit krém vhodný pro typ vaší pleti, který nanášejte a vmasírujte na obličej a krk nejléípe dvakrát denně (ráno po probuzení a večer před spaním). Vaše pleť pak bude chráněná před znečištěním , vysoušením, a před slunečním zářením. K čištění pleti existuje velká řada výrobků – čistící mléka, vody, krémy, gely, atd. Ty vám pomáhají odtsranit z pleti nečistoty a odumřelé buňky. Opět nezapomínejte čistit i krk a dekolt. Důležité je především večerní čištění, kdy vaši pleť zbavíte make-upu a nečistot z průběhu celého dne.

Článek Jak na hezkou pleť byl publikován 29. října 2008 v 12.08 v rubrice Krása. Autorem článku je Katka Jamb.. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...