Jak Přibrat?

Tagy:  jak pribrat, nabirani svalu, rychle pribirani, nizka vaha

Sponzorované odkazy:

Jak Přibrat?

Pro ty co neustále bojují se svou váhou a drží neustále nějaké diety, aby snížili svou hmotnost, může být tato otázka téměř zarážející. Ale věřte nebo ne, najdou se mezi námi i tací, co mají problém dobře ustát silný vítr a neustálé opatrné otázky na anorexii od příbuzných je přivádějí k šílenství. A právě pro ně je tento článek určen, neboť chodit do fast foodů, přejídat se či něco podobného, k rovnoměrnému přibrání především svalové hmoty jednoznačně nestačí a tělu můžeme spíš ublížit, například následným zvýšením cholesterolu.

svalysvaly

Co tedy dělat když chci přibrat?

Základem by mělo být správně zhodnotit jestli opravdu přibírat potřebuji, nejen vizuálně tak, že si stoupnu před zrcadlo a řeknu si ,,Jsem hubený“ , ale vhodné je zkontrolovat třeba svůj Body Mass Index. Podváha je pokud je BMI menší než osmnáct, normální váha se pak pohybuje od osmnácti do dvaceti pěti.

Prvním krokem je stanovit si denní režim, který by měl zahrnovat pravidelnou stravu (ano nad touto otázkou bychom se měli zamyslet, často totiž člověk nepřibírá protože jí málo nepravidelně a někdy třeba vůbec), pravidelný pitný režim (je pro správné fungování těla velice důležitý) a cvičení neboť určitě nechceme přibrat tuk, ale svaly.

Strava

Co se týče stravování je důležité jestli energii kterou vydáme také pokryjeme energií přijatou a zda dáme tělu i trochu víc. Jíst bychom měli těstoviny, rýži, brambory, celozrnné pečivo, mléčné výrobky, kvalitní maso doplněné o vitamíny v podobě dostatečného množství ovoce a zeleniny. Jídlo si pravidelně rozdělit, jak již bylo zmíněno o odstavec víš, a to nejlépe do pěti až šesti dávek s pravidelnými rozestupy. Poslední jídlo by večer mělo být nejpozději v sedm hodin. Dobré je zakoupit některé doplňky výživy a proces přibírání a cvičení s nimi podopořit – k dostání jsou v lékárnách a obchodech pro kulturistiku. Zacházíme s nimi však opatrně dle návodu.

Cvičení

Cvičení by mělo probíhat třikrát až čtyřikrát týdně, po dobu jedné hodiny. Do cvičebního programu, který by měl zahrnovat posilování většiny partií (ne najednou, například první trénink prsa ramena břicho, ruce druhý trénink jiné části těla např. nohy, záda) nezapomeneme zařadit také protahování. Zvláštní důraz by měl být kladen na velké svalové partie jako jsou stehna, záda a prsa. U žen by měla být zvýšená pozornost věnována partiím takzvaně problémovým. Se cvičením by se to ze začátku nemělo přehánět, aby tělo mělo čas si zvyknout a dostatečně regenerovat. Dobrá je podpořit proudění lymfy v těle masáží, po cvičení rovněž nezapomeneme namazat a namasírovat klouby. Zvolíme krém který hydratuje a vyživuje.

Ale pozor nečekejte, že během prvního týdne naberete pět kg a narostou vám svaly, které by mohl i ostřílený kulturista závidět. Optimální je přibrat tak půl kg týdně – víc je spíše nezdravé. Cvičení a zdravá, vyvážená, pravidelná strava by měla být celoživotní cestou a ne jednorázovým úkolem!

Článek Jak Přibrat? byl publikován 22. ledna 2009 v 12.04 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Kess. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...