Jak zabránit vypadávání vlasů Díl I.

Tagy:  vypadavani vlasu, vypadávání vlasů u žen, vypadávání vlasů u mužů,

Sponzorované odkazy:

Jak zabránit vypadávání vlasů Díl I.
vlasyvlasy

Mám opravdu problém?

Na úvod je potřeba si říct jak to vypadá, když máme skutečný problém s vypadáváním vlasů. Běžně během dne běžně vypadne 100 až 350 vlasů přičemž se tato hodnota může měnit. Například pokud máme vlasy vlnité, aby drželi svůj pěkný tvar, tak je pár dní nepročesáváme a pak je vyčešeme naráz. Může se zdát, že vlasů vypadalo opravdu hodně, ale jsou to jen nastřádané vlasy za celou dobu nečesání. Nebo při mytí vlasů, kdy se odumřelé kořínky díky promasírování vlasové pokožky uvolňují snáze, v takovém případě nevypadá vlasů více, ale jedná se jen o optický efekt kdy se nám nashromáždí vlasy za více dní. Rovněž pokud máme vlasy dlouhé máme spíše pocit, že je nacházíme všude. Krátký vlas je jednodušeji přehlédnutelný než ten půl metru dlouhý. Skutečný problém nastává, vypadne-li nám větší množství než oněch 350 a trvá-li tento stav delší dobu.

Možné příčiny

Příčin vypadávání vlasů je mnoho. Zkusíme si tady připomenout alespoň některé. Nejprve bych začala příčinami souvisejícími s životním stylem. Dalo by se totiž říct, že naše hlava odráží náš zdravotní, ale i celkový psychický stav. Za vypadávání vlasů může například stres, nevhodné stravování a s ním spojený nedostatek či přebytek některých vitamínů a minerálních látek (vypadávání může způsobit např. nedostatek vitamínu B, železa a naopak předávkování vitamínem A nebo selenem). První co bychom tedy měli udělat, je zamyslet se jestli je náš životní styl ok a zda se u nás neprojevují například ještě další znaky vypovídající o nedostatku vitamínů a minerálů (bílé skvrny na nehtech, křeče nohou, celková únava atd.)

Dalším dost významným faktorem jsou hormony. U mužů je to zvýšená hladina testosteronu, která zapříčiňuje postupnou plešatost. S tímto druhem postupné ztráty vlasů se moc dělat nedá a přípravky, jenž jsou nabízeny na trhu mají většinou malou nebo žádnou účinnost. Jediným na sto procent účinným a však pro svou radikálnost vůbec nepoužívaným řešením, je kastrace – ano toto se učí na kadeřnických školách, ale jen těžko by před muži takové řešení kadeřník obhájil. U žen naopak s vypadáváním vlasů souvisejí hladiny estrogenu. Nejrizikovějším obdobím je těhotenství a pak zejména menopauza, méně časté jsou pak problémy například v pubertě. Problém většinou odezní po vyrovnání hladiny hormonů na běžný stav což se děje buď postupem času přirozeně nebo při správné hormonální léčbě.

Článek Jak zabránit vypadávání vlasů Díl I. byl publikován 21. ledna 2009 v 18.30 v rubrice Krása. Autorem článku je Kess. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...