Co dokáží jinan, ženšen a zázvor?

Tagy:  jinan dloulaločný, gingko biloba, zázvor, ženšen, antioxidanty, paměť

Sponzorované odkazy:

Co dokáží jinan, ženšen a zázvor?

O těchto třech zázračných přírodních léčivech slýcháme denně. Přesto jsou jistým způsobem opředené tajemstvím. Co se o nich vlastně ví a na co přesně působí? Jak se jich dá v praxi využít? Na tyto otázky by Vám měly odpovědět následující odstavce, které vám tajemné účinky jinanu, ženšenu i zázvoru poodhalí.

Jinan dvoulaločný neboli Ginkgo Biloba

Jinan dvoulaločný je strom rostoucí převážně v Číně, který je v dnešní době prakticky rostlinnou živoucí fosílií. Vysazován bývá také jako okrasný strom a vždy ho poznáme podle naprosto charakteristického tvaru listů. Ginkgo Biloba je proslulá svými pozoruhodnými účinky na lidskou paměť a mozek obecně. Účinnými látkami v boji proti rakovině a onemocněními srdce jsou flavonoidy. Z listů jinanu dvoulaločného si můžete doma připravit vlastní tonikum měsíčním louhováním ve vodce. Zakoupit si můžeme některý z řady nabízených výrobků, např. čaje. Pozor na tablety z lékárny, ne všechny mají takové účinky, jaké slibují. Zakoupit si můžete také výluh z Ginkgo Biloby, který pomáhá při ztrátě paměti, náhlé hluchotě, rozšiřuje cévy a prokrvuje dolní končetiny.

Jinan dvoulaločný, autor: KricketJinan dvoulaločný, autor: Kricket

Ženšen

všechny léčivé látky jsou obsaženy v kořenu rostliny zvané všehoj ženšenový. Po tisíce let se tradují zvěsti o jeho silných pozitivních účincích. Ženšen obsahuje saponiny a látku zvanou cholin. Saponiny působí proti stresu a stimulují centrální nervový systém, posilují imunitu a také působí proti rakovině. Ženšen zvyšuje fyzický i psychický výkon. Cholin obsažený v ženšenu podporuje učení a zlepšuje paměť a díky antioxidantům působí proti stárnutí. Ženšen se obvykle užívá formou suchého extraktu, který je možné užívat také jako vodný nálev. Užívání ženšenu je dobré konzultovat s odborníkem, jelikož v interakci s jinými léky může mít negativní účinky.

Zázvor

V zázvoru bychom našli mnoho prospěšných látek, jakými jsou například draslík, gingerol, hořčík, mangan a měď. Zázvor pomáhá regulovat množství cukru v krvi, snižuje cholesterol, pomáhá při potížích s klouby a také zlepšuje krevní oběh, má také silné antioxidační účinky. Zázvor má velmi výraznou charakteristickou vůni a štiplavou chuť. Skvěle se hodí nastrouhaný do sladkého pečiva (např. bábovek) a cukroví. Využít ho lze také k přípravě domácí zázvorové limonády. Na internetu je možné najít mnoho chutných receptů, ve kterých lze zázračných účinků zázvoru plně využít.

Velký zázvorový kořen, autor: vieux banditVelký zázvorový kořen, autor: vieux bandit

Článek Co dokáží jinan, ženšen a zázvor? byl publikován 28. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...