Zázračná přírodní kosmetika

Tagy:  přírodní kosmetika, přírodní produkty, biokosmetika, bylinná kosmetika, bylinné přípravky

Sponzorované odkazy:

Zázračná přírodní kosmetika

Kosmetických produktů je v dnešní době na trhu skutečně pestrá řada. Některé značky vybočují z řady a to jak v pozitivním, tak v negativním smyslu slova. Jako přírodní kosmetika se může označit prakticky jakákoliv kosmetická značka, a to ať už přírodní je, či není. Hodnota výrobků některých značek je nicotná a tak i jejich nízká cena je vzhledem k jejich účinkům přestřelená. Je tedy dobré se na trhu dobře zorientovat a vybrat si to nejlepší, protože to si naše pleť zaslouží.

Lepší příroda než chemie

Mnoho kosmetických značek, především těch levnějších, naprosto neodpovídá nárokům naší pleti a může být spouštěčem nejrůznějších vyrážek, alergických reakcí a podobných nepříjemností. Taková kosmetika bývá plná syntetických látek, aby tak byla snížena její cena a kosmetika byla cenově dostupnější a tím i pro mnoho lidí žádanější. Na druhou stranu, některé složky kosmetických přípravků, které nepochází z žádného rostlinného extraktu, mohou mít na pleť dobrý vliv nebo syntetizovat s přírodními látkami v blahodárné účinky. Ne každá kosmetika, která není 100% přírodní, musí být zákonitě nekvalitní. Ba naopak, kosmetické značky, které obsahují vysoké množství přírodních léčivých látek, ale nejsou přírodní ze 100% mohou být vysoce účinné, velmi kvalitní a výrazně se podílí na lepší kvalitě pleti.

Tyčinka na rty od LaveryTyčinka na rty od Lavery

Jak poznáme přírodní kosmetiku

Ryze přírodní kosmetika by měla projít náročnými testy a dostat známku „kontrolovaná přírodní kosmetika“. Taková kosmetika neobsahuje žádné syntetické látky a všechny suroviny použité k výrobě musí pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství. Kosmetika nesmí být testovaná na zvířatech. K její výrobě je používáno čistých rostlinných olejů a sběr surovin i samotná výroba nesmí zatěžovat životní prostředí. Jinak se taková kosmetika nazývá také BIOkosmetika. Značek kosmetiky, kterým byl udělen status přírodní kosmetiky některou z organizací, která takový certifikát uděluje, je na našem trhu několik. Vyzkoušejte, co vám vyhovuje, a poraďte se se známými, které jsou se svou kosmetikou spokojené. Každé pleti vyhovuje něco jiného, ale kvalitu potřebuje každá. Nekvalitní kosmetika se na pleti dříve nebo později projeví, ale to už může být pozdě.

I dekorativní kosmetika může být přírodní, autor: dreamglowI dekorativní kosmetika může být přírodní, autor: dreamglow

Článek Zázračná přírodní kosmetika byl publikován 20. ledna 2010 v 21.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...