Kosmetika škodí pleti – pověry a fakta

Tagy:  kosmetika, fakta, mýty, krém, pleťová kosmetika, pleťové přípravky, makeup, pleť

Sponzorované odkazy:

Kosmetika škodí pleti – pověry a fakta

O kosmetice se tradují nejrůznější pověry a najít pravdu je mnohdy složité. V tomto článku odhalíme několik mýtů a zjistíme, co škodí, a co je naopak prospěšně.

Kvalita hraje zásadní roli

Ne každá kosmetika léčí a pomáhá. Je pravda že mnohé výrobky neplní to co slibují, a to především tehdy, jedná-li se o levné nekvalitní výrobky. I mnoho velice populárních firem distribuuje výrobky, které se svou účinností rovnají nule a díky nevhodnému složení mohou vyvolávat alergické reakce a podobně. Takové situace jsou velmi nepříjemné, a chceme-li se do budoucna vyhnout možným a pravděpodobným nežádoucím účinkům, měli bychom se zaměřit výhradně na kvalitní výrobky. Kvalitní výrobky poznáme podle složení a také podle jejich ceny, která bývá úměrná účinnosti.

Make-up zhoršuje pleť!

Ještě dnes je mnoho žen přesvědčených, že make-upem by si více ublížily než pomohly. Kvalitní make-upy neucpávají póry a nezpůsobují komedony, pleť přitom dokonce vyživují a chrání a skvěle tak o ni pečují.

Pěstící kosmetika není potřeba!

Mnoho lidí péči o pleť zanedbává a netuší, jaké následky to může mít. O pleť je dobré starat se již od útlého mládí a získat tak velmi jednoduše správné návyky. Každé ráno a večer ošetříme pleť kvalitním čistícím přípravkem odpovídajícím typu naší pleti. Poté pleť dočistíme tonizační pleťovou vodou a v závěru naneseme hydratační krém. Ať máme pleť jakoukoliv, vždy potřebujeme dodat pleti hydrataci a to prostřednictvím kvalitního hydratačního krému. Kvalitní denní krém navíc obsahuje ochranný UV faktor, který pleť chrání před nepříznivými vlivy slunečního záření, které na naši pleť působí ničivým efektem. O pleť by se tímto způsobem měli starat i muži.

Na mastnou pleť žádný krém!

Mastné pleti chybí hydratace a způsobem obrany je vylučování mazu, který její povrch chrání před vysušováním. O mastnou pleť je potřeba starat se (viz předchozí odstavec). Navíc je dobré zvýšit příjem tekutin a dodávat tak hydrataci i zevnitř. Kvalitní hydratační krém určený na mastnou pleť je ideální a pravidelným pečováním o pleť pomocí kvalitní kosmetiky získáme zdravou vyrovnanou pleť.

Každá pleť si zaslouží krém, autor: Crystalwood NaturalsKaždá pleť si zaslouží krém, autor: Crystalwood Naturals

Rada na závěr

S kvalitní kosmetikou člověk neudělá chybu. Abychom se však vyvarovali nepříjemným následkům, je dobré zmínit ještě jednu záležitost. I kvalitní kosmetika může způsobit neplechu, nestaráme-li se o ni náležitým způsobem. Nepůjčujte kosmetiku kamarádkám a aplikujte ji štětci. Bakterie, které máme na rukou i obličeji by mohly způsobit kažení výrobků a přenášení bakterií s jinou osobou prostředním kosmetiky by mohlo mít za následek nepříjemné podráždění.

Článek Kosmetika škodí pleti – pověry a fakta byl publikován 22. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...