Ten pravý make-up pro vás

Tagy:  makeup, kosmetika, pleť, vrásky, akné, suchá pleť, mastná pleť, tón pleti, uv faktor

Sponzorované odkazy:

Ten pravý make-up pro vás

Ať už máme pleť jakoukoliv, kvalitní make-up pomůže sjednotit její barvu a zajistí nám zdravý přirozený vzhled. Správný výběr však může být poměrně složitou záležitostí, a je dobré jej neuspěchat. Řiďte se několika snadnými radami a nemůžete se splést.

K čemu je make-up dobrý?

Správně nanesený dobře zvolený make-up udělá naši pleť daleko krásnější a mimo to je to také vrstva, která chrání náš obličej před okolními nepříznivými vlivy. Kvalitní make-up nezanáší póry a pleť navíc vyživuje, chrání před UV zářením a tím jí pomáhá udržovat mladistvý vzhled.

Jaký make-up si vybrat

Na výběru make-upu bychom si měli dát záležet a sázet spíše na kvalitní značky, které zajistí, že se na nás make-up nepodepíše svým nekvalitním složením. Make-up je potřeba přizpůsobit typu naší pleti a pořizovat ho podle nároků, které na něj klademe. Dle typu pleti se totiž liší složení make-upu, aby se perfektně přizpůsobil a měl požadované vlastnosti. Na suchou pleť se tedy hodí make-up na bázi oleje, který pleť nevysušuje. Make-up na masnou pleť naopak obsahuje vodu, která se po nanesení postupně vypaří a na obličeji zbudou pudrové částečky, které jsou schopné mastnotu absorbovat. Dle krycí schopnosti můžeme make-upy rozdělit na transparentní, jemně až silně krycí a kompaktní. Obecně make-up sjednotí barvu pleti a a rozzáří ji. Je dobré dát přednost kvalitnímu make-upu, který bude dlouho a dobře sloužit. Po nanesení by měl zůstat celý den neměnný a neměl by být na obličeji žádným způsobem cítit.

Zvolte si správnou barvu

Barvu make-upu jen těžko vyberete v drogerii. V tomto směru je nejlepší půjčit si vzorky make-upů na vyzkoušení domů, je-li to možné. Make-up je totiž nutné aplikovat na pleť na denním světle a to na hraně čelisti. Naneste několik různých barev a před vyhodnocením je lepší několik minut počkat. Správně zvolená barva splyne s barvou pleti a nebude od ni jednoznačně odlišitelná. U některých make-upů je možné vybrat dvě barvy, které před aplikací vždy namícháme.

Cílem je přirozený, sjednocený tón pleti, autor: Ana Filipa MachadoCílem je přirozený, sjednocený tón pleti, autor: Ana Filipa Machado

Nanášejte make-up správně

Na nanášení make-upu musí být pleť připravená. Je tedy nezbytné ji ráno nejdříve ošetřit čisticím přípravkem, poté tonizovat pomocí pleťové vody a hydratovat použitím kvalitního hydratačního krému. Kvalitní make-upy již obsahují ochranný UV faktor, proto není nezbytné, aby jej krém obsahoval také. Na takto připravenou čistou pleť nanášíme make-up v rovnoměrné vrstvě a to houbičkou, prsty, či štětcem, jedná-li se o tuhý make-up. Nezapomeňte rozetřít do ztracena v oblasti vlasů, uší a čelistí.

Článek Ten pravý make-up pro vás byl publikován 22. února 2010 v 23.45 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...