Dokonalé nalíčení může být hračkou

Tagy:  makeup, líčení, kosmetika, konturka, rtěnka, řasenka, oční stíny, tvářenka, pudr, lesk

Sponzorované odkazy:

Dokonalé nalíčení může být hračkou

Být krásně nalíčená je základ, který se moderní žena snaží nezanedbávat. Bohužel, ve škole nás mnoho o líčení nenaučili a najít dobrý, přínosný a cenově dostupný odborný kurz líčení není zrovna jednoduchý úkol. V tomto článku najdete užitečné rady a tipy, se kterými by mělo být líčení hračkou.

Připravte pleť

Před líčení je potřeba, aby pleť byla odpočatá, očištěná, tonizovaná a hydratovaná. Je to jednoduchý postup, který ve zmíněných třech krocích provedeme během dvou minut. Starat se tímto způsobem o pleť je naprostou nezbytností.

Máte náležité vybavení? autor: JessicaSarahSMáte náležité vybavení? autor: JessicaSarahS

Podklad

Abychom sjednotili barvu pleti a dosáhli kýženého sametového vzhledu, použijeme na pleť podkladový tónovací krém či make-up. Make-upy mají různé složení a konzistenci a důležité je vybírat jej dle typu pleti. Máme-li mastnou pleť, bude nám nejvíce vyhovovat kvalitní matující make-up, který má tu báječnou schopnost absorbovat mastnotu a zamezit tak mastnému vzhledu pleti. Make-up vždy vybíráme v barvě pleti tak, aby nebyla změna tónu obličeje patrná. Make-up rozetřeme pečlivě, velký pozor pak věnujeme linii vlasů, přechodu kolem uší a také čelistem. Přes make-up naneseme lehkou vrstvu pudru, kterým nalíčení zafixujeme.

Tvarování obličeje

Pomocí kvalitních kosmetických výrobků můžeme obličej opticky zúžit či jinak vytvarovat. To již může být poměrně obtížná činnost, kterou si osvojíme jedině tréninkem. Tvarování obličeje docílíme nanášením světlého korektoru či tmavšího pudru. Tmavá barva opticky zmenší a posune směrem dozadu. Tato technika se hodí například pro optické snížení vysokého čela. Stačí nanést tmavší pudr v oblasti linie vlasů tak, aby barva plynule přecházela.

Barvy, které se k líčení hodí

Zásadní záležitostí je barva tvářenky, pomocí které lehce rozzáříme líčka. Vybíráme od jemné meruňkové, přes růžovou a načervenalou až po sytou bronzovou. S očními stíny zacházíme opatrně, nanášíme v několika vrstvách dle intenzity, které chceme dosáhnout. Pro lepší držení očních stínů můžeme použít jako podklad korektor. Oči obtáhneme černou či barevnou oční linkou, tmavé barvy však vypadají dobře spíše na brunetách a černovláskách. S příliš výraznými linkami se dělá často chyba, obtáhněte proto raději pouze slabě linii nad řasami horních víček. Poté již následuje pouze jedna či dvě vrstvy řasenky, lesk na rty a líčení pro všední dny je hotové.

Článek Dokonalé nalíčení může být hračkou byl publikován 12. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...