Pryč s kocovinou!

Tagy:  kocovina, alkohol, žaludeční problémy

Sponzorované odkazy:

Pryč s kocovinou!

Po báječné noci obvykle přichází nepříjemné probuzení. Alkohol k některým událostem neodmyslitelně patří ale jeho přílišná konzumace přináší své nemilé následky. Kocovina má mnoho nepříjemných příznaků, které nás dokáží odrovnat na celý den. Vyzkoušejte přírodní metody jak zahnat bolesti hlavy i pocit na zvracení, buďte si jistí, že vám to udělá dobře.

Ulevte žaludku a bojujte s přemírou alkoholu v krvi

Při konzumaci alkoholu je důležité tělo zásobit i dostatečným množstvím vody. Je to dobrá rada, není-li už však příliš pozdě. Ráno po noci strávené v alkoholového opojení již samotná voda příliš nepomůže. V tomto případě je dobré pít Coca Colu či jiný sycený nápoj, který pomáhá neutralizovat žaludeční kyseliny a také působí na nepříjemné bolesti hlavy. Žaludku udělá dobře také zdravý zázvorový nápoj. Takový nápoj získáme přelitím trochy strouhaného zázvoru vroucí vodou. Zázvor příjemně voní i chutná, není-li ho přílišné množství a je skvělým prostředkem ke zklidnění žaludku. Celkově prospěšná jsou také obyčejná vajíčka, která byla odjakživa doporučována jako tradiční prostředek, jak ulevit při kocovině. Příznivé účinky vajec jsou dnes již vědecky dokázány. Smažená vajíčka dokáží neutralizovat nepříjemné účinky alkoholu podobně, jako nealkoholický vaječný koňak.

Zbavte se bolestí hlavy a opět se postavte na nohy

Mátový čaj s trochou medu je skvělý revitalizační prostředek, který nám brzo pomůže na nohy. Pro tělo nezbytné je také doplnění vitamínu C, například sklenicí pomerančové šťávy s přídavkem šťávy z citrónu či limetky. Tymiánový čaj je osvědčený při snaze zmírnit bolest hlavy. Prostředek je to vskutku zázračný. K celkové očistě organismu pomůže jogurt s živými kulturami.

Dopřejte si mátový čaj, autor: thebittenword .comDopřejte si mátový čaj, autor: thebittenword .com

Po zbavení se těch nejhorších a nejméně příjemných příznaků je dobré začít opět jíst. Jsme ve fázi, kdy tělu chybí důležité minerální látky, které můžeme doplnit hustou zeleninovou polévkou či pouze vývarem z mrkve, cukety, celeru či řepy.

Uklidňující koupele

Tělu i mysli uleví příjemná uklidňující koupel. Hodí se z mnoha jednoduchých důvodů. Zvolte příjemnou teplotu a začněte relaxovat v lázni s přídavkem éterického oleje. Po kocovině se skvěle hodí mátový olej, či velmi jemný olej ze santálového dřeva. Taková lehce provoněná koupel uleví všem smyslům a vrátí nás do pohody. Koupel můžeme absolvovat se zmírněným osvětlením a ve vaně můžete usrkávat zázvorový či mátový čaj.

Článek Pryč s kocovinou! byl publikován 4. února 2010 v 22.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...