Zažeňte bolesti dásní a zubů

Tagy:  dásně, aft, afty, hřebíček, česnek, levandule, borůvky, zub

Sponzorované odkazy:

Zažeňte bolesti dásní a zubů

Nepříjemnosti spojené se zuby nám na klidu nikdy nepřidají. Bolesti v ústní dutině dokážou znepříjemnit život a jejich rychlé odstranění je více než žádané. I v naší domácnosti najdeme prostředky, jak se přírodní cestou bolestí zubů ale i dásní zbavit. Kapitola sama pro sebe jsou bolestivé afty.

Při bolestech zubů

Bolesti zubů jsou velmi nepříjemné a pro rychlé zbavení se jich je nejlepší žvýkat sušený hřebíček. Olej z hřebíčku rozetřený v oblasti bolavého zubu má zklidňující účinky. Zub můžeme vyplnit čerstvou mátou či sušeným chmelem. Skvělé účinky má také cibule a česnek, do jejichž šťávy stačí namočit vatový tampónek a ten poté přiložit k bolavému zubu. Takový obklad má skvělé dezinfekční ale i zklidňující vlastnosti. Čerstvý zázvor v kombinaci s mletým pepřem tvoří taktéž skvělou směs k vyplnění zubu. Ústa můžeme proplachovat vodou s přídavkem octa a mořské soli.

Na bolavé dásně

Bolestivé dásně nás mohou trápit při nedostatku některých důležitých vitamínů, zejména tedy B a C. Ty doplníme pitím šípkového čaje či čaje nebo šťávy z černého rybízu. Skvělými protizánětlivými účinky se může pyšnit také bílé zelí, zejména šťáva z něj. Tu můžeme nakapat na bolavá místa. Tinktura z měsíčku nám výborně poslouží jako obklad na dáseň i zub, stačí do ní namočit vatový tampónek a přiložit jej na bolavé místo. Z měsíčku si můžeme snadno připravit také ústní vodu. Téměř zázračně působí levandule, kterou při léčení bolestí v ústech jistě využijeme. Tinkturou z levandule potíráme bolavé dásně a odvar z levandulových listů skvěle poslouží jako účinné kloktadlo.

Šípky pomohou nejen při problémech s dásněmi, autor: Ctd2005Šípky pomohou nejen při problémech s dásněmi, autor: Ctd2005

Léčivé prostředky na afty

Afty jsou malé vřídky v dutině ústní, které nás mohou trápit klidně déle než týden a působit pálivou bolest téměř v jednom kuse. Jako prevenci ale také jako prostředek k rychlejšímu uzdravování se doporučuje zvýšit příjem borůvek, které jsou díky svým vlastnostem rovněž užitečné při léčbě dásní. Vyzkoušené jsou také účinky soli, jejíž velké krystalky můžeme na postižené místo přiložit a nechat působit (doporučujeme silnějším povahám). Ze soli a 3% peroxidu vodíku si můžeme připravit účinnou ústní vodu, která slouží pouze k vyplachování a nesmí se polykat.

Článek Zažeňte bolesti dásní a zubů byl publikován 9. března 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...