Uvolňující bylinné koupele

Tagy:  bylinky, mořská sůl, éterický olej, svíčky, relaxace

Sponzorované odkazy:

Uvolňující bylinné koupele

Obzvláště po náročných dnech oceníme horkou voňavou koupel, která nám pomůže od napětí svalů a umožní nám oprostit se od myšlenek a chvíli se věnovat jen a pouze relaxaci. Teplá koupel nám pomůže dostat se do pohody fyzicky i psychicky a opravdové potěšení pro všechny smysly si z ní můžeme vytvořit několika jednoduchými způsoby.

Připravte si prostředí

Koupel si nejlépe vychutnáte v naprostém klidu a pohodě. Aby vás nic nerozptylovalo, ukliďte koupelnu a vyčistěte vanu. Klidně skliďte z vany všechny lahvičky a dávkovače na sprchové gely a místo toho umístěte vonné svíčky, které navodí velice příjemnou atmosféru. Svíčky se navíc hodí také jako jemné decentní osvětlení, které působí na naše smysly daleko příjemněji než ostré zářivkové světlo. Před vanu můžete položit měkký ručník, který bude pro naše nohy po koupeli rozhodně příjemnější, než studená dlažba.

Horká koupel

Vanu napouštějte vodou o příjemné teplotě, raději o něco vyšší vzhledem k tomu, že ještě trochu vychladne, než se do ní dostaneme. Rozhodně by voda neměla být příliš horká tak, že by nám to bylo nepříjemné. Ke koupeli si můžeme pustit také tichou uklidňující hudbu, která nás skvěle naladí a dovolí uvolnit se.

Kouzlo bylinek

Bylinky mají prospěšné vlastnosti na celé naše tělo. Bylinné koupele jsou obzvláště příjemné a pomohu naladit dokonalou harmonii. Do koupelí se velmi často používá rozmarýna, máta či meduňka. Oblíbený je i heřmánek a spousta dalších. Romanticky působí koupel s čerstvými lístky rudých růží. Bylinky mívají zklidňující i regenerační účinky a působí nejen na naše smysly. 

Připravte si domácí bylinnou koupel

Do koupele můžeme přihodit čerstvé bylinky, například květy některých rostlin či meduňku s mátou. U některých bylinek se účinné látky lépe vylouhují ve vroucí vodě, proto můžeme hrst čerstvých lístečku zalít a poté přilít do vany.

Použít lze také sušené bylinky, případně je lze obohatit o několik kapek odpovídajícího éterického oleje pro intenzivnější vůni. Samotný éterický olej poté přidáváme nejlépe rozmíchaný v troše mléka či rozpuštěný v medu.

Bylinky můžeme přidat také k mořské soli, kterou je nejlepší je řádně promíchat, přidat pár kapek éterického oleje a celou směs nechat nějakou dobu v klidu, aby se všechny tři složky navzájem propojily. Bylinná sůl je obzvláště vhodným prostředkem k uspokojení smyslů a ještě přitom pozitivně působí na naši pokožku.

Článek Uvolňující bylinné koupele byl publikován 1. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...