Uvolňující bylinné koupele
Sponzorované odkazy:
Obzvláště po náročných dnech oceníme horkou voňavou koupel, která nám pomůže od napětí svalů a umožní nám oprostit se od myšlenek a chvíli se věnovat jen a pouze relaxaci. Teplá koupel nám pomůže dostat se do pohody fyzicky i psychicky a opravdové potěšení pro všechny smysly si z ní můžeme vytvořit několika jednoduchými způsoby.
Připravte si prostředí
Koupel si nejlépe vychutnáte v naprostém klidu a pohodě. Aby vás nic nerozptylovalo, ukliďte koupelnu a vyčistěte vanu. Klidně skliďte z vany všechny lahvičky a dávkovače na sprchové gely a místo toho umístěte vonné svíčky, které navodí velice příjemnou atmosféru. Svíčky se navíc hodí také jako jemné decentní osvětlení, které působí na naše smysly daleko příjemněji než ostré zářivkové světlo. Před vanu můžete položit měkký ručník, který bude pro naše nohy po koupeli rozhodně příjemnější, než studená dlažba.
Horká koupel
Vanu napouštějte vodou o příjemné teplotě, raději o něco vyšší vzhledem k tomu, že ještě trochu vychladne, než se do ní dostaneme. Rozhodně by voda neměla být příliš horká tak, že by nám to bylo nepříjemné. Ke koupeli si můžeme pustit také tichou uklidňující hudbu, která nás skvěle naladí a dovolí uvolnit se.
Kouzlo bylinek
Bylinky mají prospěšné vlastnosti na celé naše tělo. Bylinné koupele jsou obzvláště příjemné a pomohu naladit dokonalou harmonii. Do koupelí se velmi často používá rozmarýna, máta či meduňka. Oblíbený je i heřmánek a spousta dalších. Romanticky působí koupel s čerstvými lístky rudých růží. Bylinky mívají zklidňující i regenerační účinky a působí nejen na naše smysly.
Připravte si domácí bylinnou koupel
Do koupele můžeme přihodit čerstvé bylinky, například květy některých rostlin či meduňku s mátou. U některých bylinek se účinné látky lépe vylouhují ve vroucí vodě, proto můžeme hrst čerstvých lístečku zalít a poté přilít do vany.
Použít lze také sušené bylinky, případně je lze obohatit o několik kapek odpovídajícího éterického oleje pro intenzivnější vůni. Samotný éterický olej poté přidáváme nejlépe rozmíchaný v troše mléka či rozpuštěný v medu.
Bylinky můžeme přidat také k mořské soli, kterou je nejlepší je řádně promíchat, přidat pár kapek éterického oleje a celou směs nechat nějakou dobu v klidu, aby se všechny tři složky navzájem propojily. Bylinná sůl je obzvláště vhodným prostředkem k uspokojení smyslů a ještě přitom pozitivně působí na naši pokožku.
Článek Uvolňující bylinné koupele byl publikován 1. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Jaké jsou účinky termoterapie a vodoléčby? 16.06.2019 22.45
- Zázraky z Mrtvého moře pro naši krásu 08.05.2010 00.00
- Migrény se zbavte v okamžiku! 10.02.2010 00.00
- Pokožka po zimě – jak zatočit se suchou kůží? 14.03.2013 10.00
- Mořská sůl na našem stole i ve vaně 01.11.2010 00.00
Top 10
- Posílení imunitního systému u dětí
- Umíte rozlišit mezi úpalem a úžehem? I. díl
- Jak chránit svou pokožku na cestách
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Umíte rozlišit mezi úpalem a úžehem? II. díl
- Řapíkatý celer – proč ho zařadit do jídelníčku?
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí
- Proč se na jaře snadněji hubne?
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Leukocyty – zvýšené množství v krvi a moči
Tagy
dieta kašel potraviny cvičení zdraví strava IZIP zuby hubnutí
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.