Zázraky z Mrtvého moře pro naši krásu

Tagy:  Mrtvé moře, sůl, koupel, aromaterapie, éterické oleje, kosmetika, akné, lupénka, kožní onemocnění

Sponzorované odkazy:

Zázraky z Mrtvého moře pro naši krásu

Mrtvé moře je nejen zajímavou a oblíbenou prázdninovou destinací. Je zásobárnou velmi cenných, zdraví prospěšných látek. To díky tomu, že je v jeho vodě vysoká koncentrace minerálů, daná lokalitou a podmínkami, které způsobují vysychání moře.

Cení se jako zlato

Už od pradávna bylo Mrtvé moře vysoce ceněno. Léčit své neduhy sem jezdili lidé z dalekých končin. Dnes ale cestovat nemusíte, rozhodně ne v tomto článku. Jeho příznivé účinky si lze totiž vyzkoušet prostřednictvím řady dostupných produktů, které nám umožní zpříjemnit si život a udělat něco pro naše zdraví a krásu.

Pro krásu i zdraví

Mrtvé moře je unikátní složením vody. Tato voda je charakteristická vysokou koncentrací různých minerálů, je zhruba desetkrát slanější než voda ostatních moří. Právě obsažené minerály mají na svědomí příznivé účinky na naše zdraví i krásu.

Mrtvé moře, zásobárna blahodárně působících látek, autor: Edi WeissmannMrtvé moře, zásobárna blahodárně působících látek, autor: Edi Weissmann

Přírodní kosmetika z Mrtvého moře

Voda z Mrtvého moře má velmi zajímavé účinky na naši pokožku, proto se hojně využívá v kosmetice i dermatologických přípravcích. Obecně má pozitivní vliv na alergie, různé kožní choroby jako ekzémy, lupénku, pleť čistí a udržuje ve formě. Stejně tak působí na kvalitu vlasů.

Do produktů se solí z Černého moře se přidávají další přírodní substance, které přinášejí další blahodárné účinky.

Vyberte si ty správné produkty

Produktů, které nabízejí účinky Mrtvého moře, je trh plný. Je však na nás, abychom si pořádně vybrali a užívali si kvalitu. Rozhodně lze doporučit zjišťování informací, pročítání etiket výrobků a nákup produktů mimo pochybné obchody.

Řada produktů, které nám přinášejí pozitivní vlastnosti Mrtvého moře, je velmi široká a obsahuje nejrůznější typy výrobků. Nejjednodušším způsobem, jak si vyzkoušet jeho účinky, je používání mýdla. Volit můžeme také tekutá a sprchová mýdla, vlasová mýdla, kondicionéry a šampony.

Speciálně pro péči o obličej jsou k dostání řady pleťové kosmetiky, velmi účinné jsou například čistící gely.

Tělo si také zaslouží pozornost, rozmazlovat ho můžeme třeba tělovými mléky či krémy.

Trošku moře ve vlastní koupelně

Co si udělat vlastní mořskou lázeň? Stačí vybrat si ten správný sáček se solí z Mrtvého moře a příjemnému zážitku nám nic nestojí v cestě. K dostání jsou také různé směsi soli a bylin, byliny koupel ještě zpříjemní. Můžeme ale také využít éterických olejů a namíchat si vlastní vonný koktejl. Spojíme tak účinky soli a aromaterapie.

Po jakém sáčku sáhnete? Autor: deadseacosmeticsPo jakém sáčku sáhnete? Autor: deadseacosmetics

Článek Zázraky z Mrtvého moře pro naši krásu byl publikován 8. května 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...