Kosmetické přípravky – jak je používat a na co si dát pozor

Tagy:  kosmetika, krása, pleť, akné, péče o pleť, krém, tonikum, dekorativní kosmetika

Sponzorované odkazy:

Kosmetické přípravky – jak je používat a na co si dát pozor

Kvalitní kosmetika pečuje o naši pleť, vyživuje ji, zvláčňuje, obnovuje její přirozené vlastnosti a rovněž působí jako ochranná bariéra. Příznivě působící přípravky se však nesprávným používáním mohou změnit ve velmi škodlivé. Dbejte na správné zacházení s kosmetikou a pociťte pouze ty účinky, které radostně uvítáte.

Trvanlivost kosmetiky

Jednou z nejdůležitějších věcí je pohlídat si datum trvanlivosti výrobku, který bývá uveden na vnějším obalu (na papírové krabičce) či přímo na samotném výrobku. Mimo toto datum je nutné řídit se také uvedenou dobou udanou počtem měsíců, která nás informuje, za jak dlouho od otevření výrobku jej je nutné vypotřebovat. Zpravidla to bývá 6 či 12 měsíců.

Nebezpečí skryté v dekorativní kosmetice

Správné zacházení s dekorativní kosmetikou je velmi důležité a však ne vždy zrovna pohodlné. Kosmetiku bychom měli vždy nanášet aplikátory a mimo to dodržovat také důslednou hygienu. Do žádného přípravku se nevyplácí sahat prsty, místo toho je praktické pořídit si kvalitní štětce. Přírodní kosmetika je při používání ještě náchylnější, jelikož se velmi snadno kazí, zaneseme-li do ní bakterie. Kvalitní štětce z přírodních vláken je dobré pravidelně čistit – prát v jemném přípravku, jako je vlasový šampón či jemné tělové mýdlo. Jste-li zvyklé aplikovat například pudr pomocí houbičky, nikdy ji v krabičce u pudru nenechávejte volně bez oddělení.

O své pomocníky pečujte, autor: annia316O své pomocníky pečujte, autor: annia316

Kosmetiku nepůjčujte

Asi největší chyba se dělá s půjčováním kosmetiky. Ne, ani nejlepší kamarádce není dobré půjčovat řasenku, rtěnku a další pomocníky ke kráse. Bakterie, které se přirozeně vyskytují na pokožce každého z nás se tímto způsobem velice snadno přenášejí a mohou vyvolat podráždění, či dokonce alergie. Obzvláště oblast kolem očí je náchylná. Chcete-li líčit kamarádku svou kosmetikou, použijte k dezinfekci přípravků i štětců líh v rozprašovači, který ničí bakterie a rychle se vypaří.

Je ješte pro vás dost dobrý? autor: luc.viatourJe ješte pro vás dost dobrý? autor: luc.viatour

Naučte se zacházet s krémy

U používání krému se dá také nadělat mnoho chyb. I velmi luxusní krémy můžeme snadno znehodnotit. Abychom předešli všem nepříznivým následkům, je nutné do krému zasahovat pouze špachtličkou, kterou po každém použití důkladně omyjeme a usušíme. U kvalitních krémů je takový aplikátor součástí balení.

Článek Kosmetické přípravky – jak je používat a na co si dát pozor byl publikován 9. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...