Pečujte o své ruce, úsilí se vám vrátí

Tagy:  ruce, nehty, pokožka, krém, hydratace, manikúra

Sponzorované odkazy:

Pečujte o své ruce, úsilí se vám vrátí

Ruce jsou částí těla, která nás reprezentuje. Pěkné jemné ruce a pěstěné nehty o nás vypovídají mnoho. Právě proto bychom si měli dát na našich rukách opravdu záležet a pravidelně jim věnovat dostatečnou péči.

Pečujte o pokožku rukou

Nejen obličeji a tělu ale i našim rukám bychom měli pravidelně dopřávat peelingovou péči. Peeling má ty báječné schopnosti odstranit z našich dlaní a také hřbetů rukou odumřelé kožní buňky a pokožku zjemnit a zvláčnit. Peeling si dopřávejme zhruba jedenkrát týdně. Před jeho provedením můžeme ruce na 10 minut ponořit do speciální lázně. Přiměřeně teplou vodu můžeme obohatit o několik kapek éterického oleje či citrónové šťávy. Ta, je-li koncentrovaná, dokáže zatočit i s nevzhlednými skvrnami na našich nehtech – má bělicí účinky. Po koupeli a peelingu ruce osušíme a jistě nám přijde vhod i příjemná masáž dlaní.

Vyživujte pokožku rukouVyživujte pokožku rukou

Veledůležitá hydratace

Buňky pokožky našich rukou je nesmírně důležité zásobit vodu. Tuto úlohu hravě zvládne kvalitní hydratační krém. Ten můžeme používat jak často jen chceme. Dosti se to odvíjí od našich individuálních potřeb. Hydratační krém by měl být nemastný a tím pádem jej můžeme používat kdykoliv, klidně i těsně před prací s papíry, které bychom jinak zcela jistě umazali. Kromě hydratace můžeme dlaním i čas od času dopřát pečující zábal. Na ruce naneseme větší množství krému či například mandlového oleje (který perfektně zlepšuje kvalitu pokožky) a navlékneme si bavlněné rukavice. Krém či olej se tak bude pomalu vstřebávat a my nezamažeme nic v našem okolí.

Nehty – důležitá součást vzhledu rukou

K péči o ruce samozřejmě patří i péče o naše nehty. Jejich pěkný vzhled je obzvláště důležitý. Nehty zkracujeme a tvarujeme pilníčkem, speciální pilníčky umí vykouzlit i zářivě lesklý vzhled nehtů. O to se mohou postarat i laky na nehty, které jim však ne vždy prospívají.

Co se péče o nehty týče, můžeme je zkrášlit pomocí celé řady různých barevných laků. Mezi oblíbené barvy patří všechny odstíny růžové. Velmi populární je tzv. francouzská manikúra, jejímž záměrem je upravit nehty tak, aby vypadaly velmi přirozeně. To znamená dodat nehtům přirozenou růžovou barvu a na konce nehtů nanést bílý lak. Nehty tak vypadají čistě a velmi něžně.

Pečujte o své nehtyPečujte o své nehty

Článek Pečujte o své ruce, úsilí se vám vrátí byl publikován 5. června 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...