Alkohol tester – alkohol za volantem nepodceňte

Tagy:  alkohol, přestupek, promile, krev, trestný čin

Alkohol tester – alkohol za volantem nepodceňte

Alkohol zkrátka patří k nejrůznějším radovánkám a dospělí lidé si jej rádi dopřávají při nejrůznějších příležitostech. Jeho účinky jim na oslavách a večírcích přijdou vhod. Na druhou stranu zas může být tato velmi populární droga velice nebezpečná, to především za volantem, kde snadno podceníme její působení.

Alkohol za volant nepatří

To, že bychom neměli pít před řízením automobilu ví každý. Rozostřené vidění, pomalé reakce a špatné úsudky jsou jedny z mnoha komplikací, které nás spolu s alkoholem v krvi provázejí. Za volant bychom proto v podnapilém stavu rozhodně sedat neměli a řízení je lepší přenechat někomu jinému, střízlivému. V ohrožení totiž není pouze náš život, ale život mnoha dalších lidí, které bychom na silnici potkali.

Alkohol tester – k použití v každém případě

Mnohdy na sobě účinky alkoholu ani nemusíme znát, v případě, že jsme například vypili malé množství, nebo jsme se po alkoholickém opojení již řádně vyspali. Přesto můžeme mít zbytkový alkohol v krvi. Nebezpečí malého množství alkoholu v krevním oběhu je diskutabilní, s policií se však v tomto směru nedomluvíme. Přestupek se v tomto případě trestá pokutou a mnohdy i dalšími nepříjemnými sankcemi, zejména odebráním řidičského průkazu. To je akt, kterému jistě všichni rádi předejdeme. Odhalit malé množství alkoholu v krvi není vždy jednoduché, protože jak již bylo řečeno, sami na sobě jej ani nemusíme poznat. V takovém případě nám nezbude nic jiného, než vyzkoušet alkohol tester, který i zbytkový alkohol snadno rozezná a upozorní nás na něj. Mnoho lidí jistě ráda využívá internetového ukazatele alkoholu v krvi, který nám spočítá dobu, kdy budeme střízliví podle propočtů z námi zadaných údajů. To je však jistě méně spolehlivé a přesné a velký problém může nastat také ve chvíli, kdy si nevzpomeneme, co všechno jsme do sebe během večera nalili.

Alkohol tester je jasnou volbou

Dechový analyzátor, neboli alkohol tester dokáže snadno a rychle rozpoznat, kolik promile nám ještě v krvi po protančené noci zůstalo. Jednoduše stačí do přístroje dýchnout a vzápětí se dozvědět hladinu alkoholu. Přesnost testeru se odvíjí zejména od jeho kvality. Kromě klasických alkohol testerů si můžeme pořídit také jejich kapesní verzi, která nám ukáže však spíše orientační výsledky. Aby nám tester dlouho a dobře sloužil, bude nejlepší dobře si pročíst k němu přiložené informace a svědomitě se o něj starat. Uchrání nás před pokutami a může také zachránit životy.

Článek Alkohol tester – alkohol za volantem nepodceňte byl publikován 29. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Návykové látky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...