Snídejte čokoládový koláč, zhubnete

Tagy:  hubněte, dort, čokoláda, diety, lékaři, studie

Sponzorované odkazy:

Snídejte čokoládový koláč, zhubnete

Můžete zároveň držet dietu a snídat něco tak nedietního, jako je čokoládový koláč. Prý díky tomu dokonce i víc zhubnete – potvrdila to vědecká studie.

autor: sweet falconautor: sweet falcon

Izraelští vědci dokázali, že hubnout se dá úspěšně i při konzumaci čokoládového koláče. Právě ten je prý nejvhodnějším jídlem, kterým je záhodno začít ráno den. V časopise Steroids Journal to tvrdí profesorka Daniela Jakubovicová z Wolfsonovy kliniky v izraelském městě Holonu. Jestliže prý člověk snídá jídlo s vysokým obsahem uhlohydrátů a proteinů, zejména s něčím sladkým, cítí se sytý po celý den. Jakubovicová to dokazuje na odtučňovací studii, jíž se zúčastnilo 193 dospělých obézních osob. Ty, které snídaly vyváženě, přičemž si neodepřely ani čokoládový koláč, shodily nakonec víc kilogramů než lidé, kteří se ráno odbyli něčím méně hodnotným. Jestliže účastníci studie ráno posnídali jídlo obsahující 600 kalorií, dokázali za 16 týdnů trvání studie zhubnout až o 15 kilogramů. Naproti tomu lidé, kteří se spokojili se snídaněmi o 300 kaloriích, naopak přibrali. Autoři prokázali, že lidé z této skupiny měli tendenci dojídat se později tajně něčím sladkým nebo jídlem bohatým na uhlohydráty. Ti s čokoládovým koláčem v břiše neměli potřebu další snídaně a dokázali se lépe „hlídat“ během dne. „Skupina, která bohatě snídala a neodepřela si ani zákusek, pak později ve dne netrpěla touhou po pamlscích. Jestliže se snažíme vyhnout se sladkému zcela, vytváříme dlouhodobou psychologickou závislost na tomto jídle,“ řekla Jakubovicová.

Článek byl publikován se souhlasem webu ordinace.cz

Článek Snídejte čokoládový koláč, zhubnete byl publikován 12. července 2012 v 13.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...