Co dělat proti bolestem zad?

Tagy:  bolest zad, správné držení těla, pohyb, ochablé svaly

Sponzorované odkazy:

Co dělat proti bolestem zad?

S přibývajícími léty a starostmi nám zbývá stále méně času na přirozený a rozmanitý pohyb.Naše klouby postupně tuhnou, svaly slábnou a některé pohyby už nejsme schopni udělat v takovém rozsahu jako dříve. Postupem času si díky tomu vytvoříme nesprávné pohybové návyky, které se dříve nebo později projeví v podobě nepříjemných bolestí v zádech.

Správné cvičení

Nejúčinnějším způsobem jak se těchto obtíží zbavit jsou různé formy cvičení. Nejčastější jsou uvolňovací, protahovací a posilovací cviky. Cvičit byste měli pravidelně, nejlépe alespoň 30 min denně. Ke správnému držení těla je třeba posilovat také břišní svaly, které drží pletenec pánevní a podpírají pánev. Cvičit můžete například klasické sedy-lehy nebo zkracovačky. Jedním z nejúčinnějších léků proti bolestem zad je plavání a pohyb ve vodě. Voda nadlehčuje zátěž, kterou vaše tělo musí každý den nést a proto voda působí na vaše záda velmi příjemně a uvolní vaše svaly.

Další důvody bolesti zad

Nepříjemná bolest zad může být zapříčiněna také tím, že jste v poslední době radikálně přibrali na váze. Páteř pak musí nést větší zátěž než na jakou je konstruována.Je to také důvod proč si těhotné ženy tak často stěžují právě na bolest zad. Pokud každou noc spáváte na tvrdé posteli, bude to pravděpodobně příčina vašich problémů. Tvrdá postel narušuje přirozené zakřivení páteře a následkem toho dochází k její deformaci. Správná a zdravá matrace by měla respektovat přirozený tvar vaší páteře a měli byste se na ní cítit pohodlně. Výborným způsobem jak se zbavit bolesti zad je velký nafukovací míč. I čtvrthodina denně vašim zádům znatelně pomůže. Míč vás nutí držet se stále ve vzpřímené správné pozici a zároveň posilujete svaly, které správnému držení těla napomáhají. Velmi důležitá je také jednostranná zátěž, pokud nosíte tašku nebo kufřík, noste ji střídavě v levé a pravé ruce. Problémy způsobené nerovnoměrnou zátěží se sice projeví až za několik let, mohou být ale velmi závažné.

Pokud se těmito radami budete opravdu řídit, déletrvající účinek na sebe nenechá dlouho čekat… 

Článek Co dělat proti bolestem zad? byl publikován 17. září 2008 v 20.56 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Jamborová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...