Mastná pleť, suchá pleť – odhoďte problémy

Tagy:  problémy s pletí, problematická pleť, suchá pleť, mastná pleť, hydratace, kosmetika

Sponzorované odkazy:

Mastná pleť, suchá pleť – odhoďte problémy

Každá pleť potřebuje náležitou péči, aby byla zdravá a krásná. Osvojte si jednoduché návyky a zbavte se problémů jednou provždy.

Příroda nestačí

Na přírodu se nedá spoléhat ve všech záležitostech, sama nám k lepší pleti nepomůže, ba naopak. Od narození začínají na naši pleť působit nepříznivé vlivy, jako jsou změny počasí, sluneční paprsky, chlorovaná voda z kohoutku i špinavý vzduch. Všechny tyto záležitosti podporují rychlé stárnutí pleti a postupnou ztrátu pružnosti a mladistvého vzhledu. O pleť je nejlepší začít se starat co nejdříve, na pleťový krém s ochranným UV faktorem není nikdy příliš brzo.

Příroda nám však může pomoci prostřednictvím kvalitních kosmetických přípravků, které dokážou naší pleti pomoci, zásadně změnit její stav a oddálit nepříjemné projevy stárnutí. Jen velmi málo kosmetických firem vede vědecký výzkum a používá nejnovější postupy při navrhování složení svých výrobků tak, aby byly vysoce účinné. Vybírejte proto velice pečlivě.

Zjistěte typ své pleti

S určením typu pleti vám nejlépe pomůže speciální analýza nebo domácí test. Typ pleti se dá také odhadnout podle jejích projevů, ale u toho se řada lidí zmýlí zbytečně rychlým úsudkem. Například rozšířené póry v tzv. T-zóně bývají příznakem mastné pleti, ale ne vždy tomu tak je. Je-li okolní pokožka suchá a působí svíravým pocitem, je lepší používat kosmetiku na suchou pleť, která bude pro daleko příjemnější. Pleť která se přes den výrazně leskne a má silně rozšířené póry je s největší pravděpodobností mastná. Podle typu pleti zvolte kvalitní kosmetické přípravky, kterými budete o pleť pečovat.

Krém vybírejte pečlivě, autor: sunshinecityKrém vybírejte pečlivě, autor: sunshinecity

Rady jak na mastnou pleť

Mastnou pleť nemá cenu vysoušet kapesníčky a podobně. Je důležité zvýšit příjem tekutin a začít pleť pravidelně ráno a večer čistit speciálními kvalitními výrobky. Vždy by měli být tvořeny třemi produkty, a to čistícím gelem, pleťovou vodou a hydratačním krémem. Nikdy nevynechávejte krém, protože právě ten dodá pleti vodu, kterou tak moc potřebuje. Typu pleti přizpůsobte i make-up, který dokáže maz absorbovat a minimalizuje tak lesk pleti. Pro ještě lepší dojem naneste vrstvu kvalitního matujícího pudru.

Tipy jak na suchou pleť

Suché pleti chybí hydratace zrovna tak, jako pleti mastné, jen její obrana vypadá jinak. Mít suchou pleť je velmi nepříjemné, protože se často projevuje její nepříjemné svírání. Suchou pleť ještě více vysušuje voda, která se s ní dostane do kontaktu. Suchou pleť neoplachujte vodou a používejte kvalitní kosmetiku, speciálně určenou pro suchou pleť. Zapomeňte na mastné krémy, které pleť sice dočasně zbaví svíravého pocitu ale zanášejí póry a nejsou pro pleť vůbec vhodné. Ideální je opět kvalitní hydratační krém, který se o blaho pleti postará okamžitě a přitom se ještě účinně podílí na jejím zlepšení.

Článek Mastná pleť, suchá pleť – odhoďte problémy byl publikován 2. února 2010 v 23.45 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...