Citlivá pleť – co zabírá?

Tagy:  citlivá pleť, vyrážka, pupínky, kosmetika, krém, pleťová voda, životospráva

Sponzorované odkazy:

Citlivá pleť – co zabírá?

Citlivost pleti je někdy mylně považováno za typ pleti, jako je suchá a mastná. Ve skutečnosti je citlivost pouze současný stav pleti, který lze zavedením nových návyků a speciální péčí zvrátit.

Projevy citlivé pleti

Citlivá pleť se projevuje mnoha různými příznaky. Je několik stupňů citlivosti, od mírné po extrémní . V případech silné citlivosti pleti je nejlepší poradit se s odborníkem ale pleti může každý člověk pomoci velkou měrou i sám. Citlivá pleť může být velmi suchá a dost často reaguje alergickými reakcemi na nejrůznější přípravky. Nepříznivě nese také teplotní změny. Pleť mnohdy pálí či svědí a všechny tyto příznaky jsou velmi nepříjemné.

Pomoci může zlepšení životosprávy

Existují naprosté základy, které bychom měli dodržovat, abychom měli nejen zdravou pleť, ale abychom se celkově cítili lépe. Jednou z nejdůležitějších věcí je dostatek spánku, ideálně tedy doporučovaných 8 hodin. Pleť se během té doby může skvěle zregenerovat. Další neméně důležitou záležitostí je příjem tekutin, nejlépe čisté vody. Kafe ani alkohol nám v tomto případě moc nepomohou. Pleť je totiž nesmírně důležité hydratovat, a toho dosáhneme pravidelným dostatečným pitím vody. Kromě dodávání tekutin organismu musíme také náležitě upravit jídelníček. Pleť může být citlivá z důvodu nedostatku některých důležitých látek, které tělu dodáme buď příjmem na minerály bohatých potravin, či speciálními potravinovými doplňky.

Čistá voda a přírodní vitamíny mají významný vliv, autor: lambda_XČistá voda a přírodní vitamíny mají významný vliv, autor: lambda_X

Co pomůže a co ublíží?

Citlivá pleť vyžaduje speciální péči. Má-li sklony být suchá a projevuje-li se nepříjemným svíravým pocitem, bude lepší když během péče o pleť zcela vynecháte vodu. Ta totiž pleť vysušuje a navíc chlór v ní obsažený může vyvolat podráždění. Velmi citlivou pleť je někdy nutné ošetřovat mlékem, nejlépe kozím. Kromě toho je nezbytné pořídit si kvalitní kosmetické výrobky, nejlépe určené přímo na citlivou pleť. V tomto směru je dobré skutečně nešetřit a pořídit si značku, která obsahuje přírodní složky a stav pleti znatelně zlepší. Nekvalitní kosmetika má totiž obvykle spíše opačný účinek a víc ublíží než pomůže. Sázejte proto raději na osobní doporučení známých než na reklamy. Ani volně prodejné výrobky, které vám doporučí v lékárně, nemusí znamenat trefu do černého.

Článek Citlivá pleť – co zabírá? byl publikován 8. února 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...