Kožní onemocnění vyléčíme přírodními prostředky
Sponzorované odkazy:
Mnoho z nás trpí některou formou kožního onemocnění a to ať už se jedná o ekzémy či akné. Kožní choroby i dočasné problémy s nimi spojené jsou velmi nepříjemné a rady jak se jich zbavit tedy jistě přijdou vhod.
Prostředky k léčení ekzémů
Trápí-li vás nepříjemný ekzém, uleví vám horký obklad připravený z rýžové mouky. Další alternativou obkladu je pasta získaná z drceného kořene proskurníku lékařského. Stačí prášek rozmíchat v horké vodě a nanést na pokožku, kde jej necháme působit 15–20 minut. Nálev z kostivalových listů podporuje růst nové tkáně. V případě léčení se z ekzému je dobrý nápad upravit také trochu jídelníček. Stačí jíst více chřestu, který podporuje funkce jater a pomáhá močí vylučovat toxiny. Zrovna tak prospěšné je popíjet vodu, která nám po uvaření chřestu zbude. Šťáva ze zelí a řeřicha podporují proces uzdravování. I červená řepa a pampelišky příznivě působí a mají detoxikační účinky. Přímo na ekzém či pleť postiženou akné můžeme přikládat tinkturu připravenou ze smetánky lékařské.
Zbavte se akné
Akné je nepříjemnou kožní chorobou, která nás trápí především v pubertě, ale mnohdy i dlouho po ní. Doma si můžeme připravit velké množství přírodních masek připravených z ovoce či ovesných vloček. Silné účinky na naši pleť má však avokádo, které je bohaté na vitamíny, nezbytné pro krásnou a zdravou pleť. Rovněž je antibakteriální a má i zklidňující účinky. Avokádo stačí rozmačkat a nanést na obličej či na místa kde nás trápí suchá vyrážka. Dalším zázračným prostředkem je křen, který stačí nechat 30 minut nastrouhaný v mléce a scezenou tekutinou otírat obličej i krk.
Poraďte si s lupénkou
Lupénka je příznak abnormálně rychle se množících buněk pokožky. V takových případech se suchá kůže na těle hromadí a způsobuje podráždění a nepříjemné svědění. Jsme-li postiženi lupénkou, opět neuškodí úprava jídelníčku. Pití brusinkové šťávy a jedení grapefruitu a švestek jistě není ničím nepříjemným a látky obsažené v tomto ovoci navíc působí velmi příznivě. Prospěšné je také popíjení chmelového čaje. Při léčbě lupénky a zmírňování jejích příznaků se také skvěle osvědčily pampelišky, především nápoje připravené z nich.
Článek Kožní onemocnění vyléčíme přírodními prostředky byl publikován 5. března 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Kožní onemocnění a alergické vyrážky 20.07.2012 12.00
- Onemocnění plic 13.02.2015 08.45
- Onemocnění slinivky - zánět 13.03.2010 00.00
- Mykóza nehtů a kožní výrůstky 21.09.2017 00.15
- Nárůst počtu onemocnění spalničkami 11.01.2018 08.00
Top 10
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí
- Čokoláda Lindt – v čem spočívá její tajemství
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Posílení imunitního systému u dětí
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Jak chránit svou pokožku na cestách
- Cista na vaječníku
- Alverde – dekorativní kosmetika přírodních složek
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.