Účinné pleťové masky vlastní výroby

Tagy:  pleťová maska, pleť, pokožka, čištění, tonizace, péče o pleť, hydratace, akné

Sponzorované odkazy:

Účinné pleťové masky vlastní výroby

Kosmetických výrobků je na trhu celá široká řada. S pleťovými maskami tomu není jinak. Přesto je jistě zajímavý nápad připravit si pleťovou masku z čistě přírodních surovin doma. Budete z ní mít užitek i radost. Hýčkat se je tak příjemné!

Co vědět předem

Domácí masky se dají připravit z mnoho různých surovin. Nejčastěji to je čerstvé zralé ovoce a jogurt či med, který má sám o sobě mnoho příznivých vlastností. Zjemňuje a zvláčňuje. Při přípravě jednotlivých směsí musíme dbát na čistotu používaného nádobí. Masky nanášíme na dobře vyčištěnou pleť a než tu kterou masku rovnoměrně rozetřeme na pleť, bude dobré ji nejprve vyzkoušet na krk. Tak předem zjistíme, nebudeme-li na některou ze složek špatně reagovat. Až po zkoušce snášenlivosti můžeme nanést na pleť obličeje. Víc rad již není třeba. Nyní již s chutí do přípravy masek.

Ke svačince nebo na tvář? Autor: dags1974Ke svačince nebo na tvář? Autor: dags1974

Zatočte s mastnou pletí

Na masku speciálně určenou na mastnou pleť budeme potřebovat banán, bílý jogurt a citrón. Banán dobře rozmačkáme a smícháme se lžičkou bílého neslazeného jogurtu a lžičkou čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Směs naneseme na čistou pleť a necháme zhruba 20 minut působit.

Pro účinné zjemnění pleti

Tato maska vyrobená z čistých přírodních produktů působí na zjemnění pleti obličeje i pokožky celého těla. Budeme potřebovat následující suroviny: bílý jogurt, půl litru mléka, půl litru podmáslí, smetanu, med a dva větší zralé banány. Přísady dobře promícháme, nejlepší je vše jednoduše promixovat. Tuto speciální směs vlijeme do horké koupele, jeden hrníček můžeme dát stranou a nanést na obličej, krk a dekolt. Výsledek je fantastický.

Pro svůdné rty a krásnou pleť

Tuto jemnou příjemnou masku můžeme použít ke zjemnění a zvláčnění rtů i pleti. Malý zázrak si doma připravíme z bílého jogurtu, medu, citrónu a heřmánku. Všechny složky dobře promícháme. Pro peelingový účinek můžeme přidat i mleté obilniny. Naneseme na rty i na pleť.

Okurka, klasika mezi ingrediencemi, autor: viZZZual.comOkurka, klasika mezi ingrediencemi, autor: viZZZual.com

Tajemství okurky

Kromě klasického obložení obličeje okurkovými plátky lze tuto zeleninu použít i jinak. Okurkovou šťávu smícháme s tvarohem či bílým jogurtem a naneseme na pleť. Tato osvěžující maska má mimo jiné stahující účinky.

Článek Účinné pleťové masky vlastní výroby byl publikován 14. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...