Kopřiva umí také léčit

Tagy:  kopřiva, byliny, léčivé rostliny, léčivky, prostata, klouby, alergie

Sponzorované odkazy:

Kopřiva umí také léčit

Kopřivu mnoho z nás zná jen jako tu nepříjemnou zelenou rostlinu, které je nejlepší se vyhýbat. Kopřiva má přitom léčivé účinky a pozitivně na nás působí z mnoha různých hledisek.

Kopřiva dříve a dnes

Léčivé účinky kopřivy byly známy již ve starověkém Řecku. V průběhu věků ji doporučovali nejrůznější léčitelé a přírodovědci při mnohých potížích. Byla to například zapomnětlivost a velké množství bolestí různého původu. Kopřiva stála v zájmu lidových léčitelů především díky schopnosti dráždit pokožku a vyvolávat pálení. Postupně se kolem kopřiv vyvinulo mnoho pověr. Dnes se však již můžeme dočíst o vědeckých poznatcích a kopřivy tak zcela oprávněně považovat za účinný prostředek, který pomáhá při mnoha různých obtížích.

Léčivé účinky kopřiv

Kopřivy jsou známé pro své čisticí účinky, spolehlivě působí při detoxikaci. Čistí krev, což je jejich klíčovou vlastností. Díky tomu je významné jejich působení na vyrážky, ekzémy a jiná kožní onemocnění. Doporučují se také při onemocnění kloubů. Kopřiva pomáhá organismus zbavit vody, což je užitečné při zápase s různými onemocněními. Mnoho lidí ocení úlevu, kterou přinese užívání kopřiv při alergických reakcích. Kopřiva tlumí také některé menstruační obtíže a zmírňuje prostatické potíže. Co se vnitřního užívaní týče, oceníme znatelné stahující účinky.

Jarní zeleninka, autor: benketaroJarní zeleninka, autor: benketaro

Užívání kopřivy jako léku

Již jsme se dozvěděli, jaké zázraky kopřiva zmůže, dobré je však vědět také to, jak do sebe účinné látky z kopřivy dostat. Nejčastěji se asi setkáme s kopřivovými čaji. Ty se doporučují pít po šálku třikrát denně, ke zmírnění mnoha obtíží a to především při alergiích, ekzémech či silném krvácení, které chceme pozastavit. Z čaje se dají rovněž připravit i obklady, ideální na přikládání na bolestivé klouby. Úleva se brzy dostaví. Kromě listů lze užívat i výtažek z kořene. Kopřivu lze konzumovat také čerstvou a to především její mladé zelené výhonky. Připravit z nich můžeme lahodný salát, či je tepelně upravit.

Kopřiva pro krásu

Kopřiva nás nejen vyléčí ale má také skvělé účinky, které ocení naše vlasy. Můžeme jim dopřávat pravidelné mytí odvarem, či jim jednou za čas udělat kopřivový zábal. Kopřiva působí proti padání vlasů a zlepšuje jejich kvalitu.

Článek Kopřiva umí také léčit byl publikován 1. června 2010 v 00.00 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...