Ovocné koktejly plné energie

Tagy:  koktejl, pití, pitný režim, ovoce, vitamíny, minerály, nápoj, šťáva

Sponzorované odkazy:

Ovocné koktejly plné energie

Máte tak chaotické ráno, že se nestíháte nasnídat? Jistě víte, že snídaně je důležitá pro naše zdraví a kondici. Rozhodně bychom ji proto neměli zanedbávat. Dodat tělu po ránu dostatek energie a živin je nezbytné proto, abychom mohli správně fungovat celý den. Snídaně by měla obsahovat dostatek vlákniny a sacharidů, vyhnout bychom se měli příliš tučným jídlům. Pro ty, co nemají čas připravovat si každé ráno plnohodnotné snídaňové menu tu jsou ovocné koktejly, které nastartují náš den.

Proč ovocné koktejly?

Ovocné koktejly sice nenahradí snídani ale jsou velmi chutnou alternativou, jak do těla dostat alespoň nějaké živiny. Mimo to si je můžeme dopřát kdykoli během dne jako chutné osvěžení plné vitamínů. Ovocné koktejly jsou oblíbené především v létě, kdy je na trhu dostatek čerstvého ovoce. Do koktejlů lze navíc použít i mražené ovoce, či plody nasbírané na zahrádce. Připravte si chutné a zdravé koktejly plné energie.

Vyberte si svého favoritaVyberte si svého favorita

Jahodová klasika

Jahody jsou jako základ koktejlu ideální, jelikož se snadno mixují, případně je lze i rozmačkat ručně. Vždy však dáme samozřejmě přednost mixéru, kam vložíme čerstvé jahůdky a mléko. Dosladit můžeme špetkou hnědého třtinového cukru nebo vanilkovým cukrem. Ideální osvěžení na letní bazénové párty. Nezapomeneme přihodit také pár kostek ledu.

Jahoda je spolehlivý základJahoda je spolehlivý základ

Melounové osvěžení

Nejvhodnější je použít na meloun odšťavňovač, který z něj dostane veškerou lahodnou šťávu. Nejde-li to jinak, můžeme meloun rozmačkat ručně. Šťáva je dostatečně sladká a proto již není nutné doslazovat, naopak přidáme několik lžiček citronové šťávy a zalijeme sodovkou. Můžeme přidat také několik lístků čerstvé máty. Výsledek je fantastický.

Citrusové koktejly

Osvěžující a energizující jsou koktejly připravené z citrusového ovoce. Šťávu vymačkanou z grepu můžeme lehce dosladit a smíchat s pomerančovou limonádou, například s Fantou. Drink je velmi jednoduchý ale chutný a skvěle se hodí jako osvěžení během horkých letních dní. Šťávu z čerstvých pomerančů dochutíme citrónovou šťávou a přidáme sodovku. Snadno si tak připravíme výborné koktejly zahánějící žízeň.

Šikovné nápady

Chutné mléčné koktejly získáme samozřejmě z banánů. Do mixéru lze přihodit také několik mandlí, které dodají energie a skvěle koktejl ochutí.

Svěží plné vitamínůSvěží plné vitamínů

Článek Ovocné koktejly plné energie byl publikován 8. června 2010 v 00.00 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...