Nejdostupnější ovocné životabudiče

Tagy:  vitamíny, antioxidanty, pomeranč, jablko, hroznové víno, banán, zdraví, účinky, životabudič, ovoce

Sponzorované odkazy:

Nejdostupnější ovocné životabudiče

Obzlášť na podzim a v zimě je náš organismus značně zatěžován. Abychom předešli nastydnutí ale i vážnějším chorobám, je dobré zařadit do jídelníčku více ovoce, které obsahuje velice prospěšné látky. S několika chutnými vitamínovými bombami, které jsou k sehnání po celý rok, se dnes seznámímě blíže.

Síla skrytá v hroznovém víně

Hroznové víno je svými příznivými účinky známé po tisíciletí. Je ohromnou zásobárnou energie, vody a vlákniny. Ať už si pochutnáváme na tmavých či světlých kuličkách vína, v obojím přijímáme značné množství antioxidantů, především flavonů, taninů a antokyanů.

Hroznové víno je skvělé jako prevence před nemocemi, které jsou spojené s věkem, před revmatismem, tvorbou křečových žil a únavou. Dále chrání srdce a oběhový systém, podporuje trávení a tmavé hroznové víno zmírňuje záněty. Obranyschopnost našeho organismu zvyšuje selen, železo a draslík obsažený v kuličkách vína. Šťáva z hroznového vína se pyšní také příznivými účinky na pleť a proto se přidává do přírodních kosmetických přípravků.

Tmavé hroznové víno, autor: Zest-pkTmavé hroznové víno, autor: Zest-pk

Povzbuzující pomeranče

Pomerančová kúra je neuvěřitelně aromatická a skvěle se hodí k provonění bytu v předvánočním období. Šťavnatá dužina zralých pomerančů obsahuje mnoho vitamínu C a také množství antioxidantů, které mají obecně velmi příznivý vliv na naší imunitu. Konzumací pomerančů předcházíme potížím s očima a onemocnění srdce. Pomeranče obsahují také přírodní cukry a proto nás dokážou nabít energií a dodat chuť do života.

V mnoha ohledech užitečný banán

Banán je velmi prospěšný především díky obsahu draslíku. Ten pomáhá udržet rovnováhu tekutin v buňkách, čímž podporuje správnou funkci nervů a svalů. Dále snižuje tlak a tím i pravděpodobnost onemocnění srdce. Konzumací banánu si zlepšíme trávení a večer díky němu snadněji usneme. Živiny obsažené v banánech nám pomohou déle si udržet mládí.

Trs banánůTrs banánů

Tip: Banány se skvěle hodí do ovocných salátů a koktejlů. Díky jejich sladké chuti není nutné ovocné dobroty doslazovat.

S jablkem proti stárnutí

Čerstvá jablíčka mají vysoký obsah vitamínu C a vody, která našemu tělu dodá tolik potřebnou hydrataci. Pektin přítomný v jablkách pomáhá odstraňovat škodliviny z těla, snižuje cholesterol a podporuje trávení. Kyselina jablečná působí proti revmatismu a artritidě. Jablka dodají energii a proto jsou skvělé jako rychlá svačina.

Článek Nejdostupnější ovocné životabudiče byl publikován 17. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...