10 tipů, jak zůstat dlouho mladý

Tagy:  mládí, krása, vrásky, antioxidanty, vitamíny, pleť, zdravá strava, hydratace

Sponzorované odkazy:

10 tipů, jak zůstat dlouho mladý

Osvědčených receptů na dlouhověkost nalezneme všude mnoho. Které rady ale skutečně fungují? Jak dlouho nám vydrží svěží mládí, ovlivňuje mnoho rozdílných faktorů. Mimo pravidelný přiměřený zdraví pohyb je to také prostředí, ve kterém žijeme a psychický stav, ve kterém se nacházíme. Nejsnáze ovlivnitelný je zřejmě náš denní přísun živin, který mnohdy dokáže i s naším psychickým rozpoložením zahýbat k lepšímu. Podívejme se na následujících 10 tipů, kterými převrátíme naše stravovací návyky razantně k lepšímu.

Hydratujte!

Nezapomínejte dodržovat správný pitný režim. To znamená vypít za den přibližně 2 litry tekutin, a to nejlépe čisté vody bez příchuti a bez bublinek. Vodu lze nahradit neslazeným čajem, ale barevné limonády jsou vzhledem k množství cukrů a umělých aromat a barviv tabu.

Čistá voda je nejlepší, autor: B.V.ISIONÄREČistá voda je nejlepší, autor: B.V.ISIONÄRE

Slaďte medem

Med okamžitě dodá energii a pomůže nám zvýšit obranyschopnost. Díky všem látkám, které obsahuje, vyživuje celé naše tělo. Med je také skvělý v péči o pleť.

Nahraďte nezdravé tuky

Obezita je vážný problém, kterému se můžeme vyhnout omezením používání množství živočišných tuků. Vyměňte kostku másla za panenský olivový olej, který výborně chutná a pečuje o naše zdraví. Olivový olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny a je již dlouhá tisíciletí prostředkem k dosažení věčného mládí.

Jezte mořské ryby

Mořské ryby jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin a antioxidantů, díky kterým buňky v našem těle stárnou pomaleji. V mořských rybách nalezneme taktéž mnoho významných vitamínů a stopových prvků, které se starají o správnou funkci našich orgánů, svalů, kostí a správnou funkci metabolismu.

Pochutnejte si na granátovém jablku

Granátové jablko obsahuje látky působící jako prevence před srdečními onemocněními a také před rakovinou. Navíc se jedná o ovoce, které se řadí mezi nejbohatší na antioxidanty.

Mlsejte kuličky hroznového vína

Víno je považováno za elixír mládí v jakékoliv podobě. Bobulky vína obsahují vodu, cukry, antioxidanty a prospěšné minerály. Dodají energii, pomáhají v boji s vráskami a také s chorobami spojenými s věkem. Také podporují trávení, zmírňují záněty a zvyšují obranyschopnost.

Zakousněte se do jablka

Jablka jsou v boji s věkem klíčová. Obsahují vlákninu, která pročišťuje tělo a podporuje střevní mikroflóru. Mimo to obsahují množství vody a vitamín C.

Chroupejte mandle

Mandle obsahují mnoho minerálů, jako zinek a hořčík, které posilují imunitu a snižují tlak. Mandle mají neuvěřitelně příznivý vliv na kvalitu naší pleti, podporují trávení a udržují pevné kosti.

Povečeřte brokolici

Brokolice má silné protirakovinné účinky a dále je prospěšná obsahem betakarotenu, vápníku a zinku.

Brokolice ve společnosti další zeleniny, autor: Andrew MichaelsBrokolice ve společnosti další zeleniny, autor: Andrew Michaels

Nepřejídejte se

Ovoce a zelenina jsou záležitostí pro náš organismus velice prospěšnou. Strava však musí být taktéž bohatá na sacharidy, bílkoviny a nutný je i příjem tuků. Nic se však nesmí přehánět a jídlo by nám mělo dodat energii, ne nás unavit. Proto jezte vždy raději méně než více a dožijte se alespoň stovky.

Článek 10 tipů, jak zůstat dlouho mladý byl publikován 31. prosince 2009 v 11.30 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...