Homeopatie: léky a jejich správné užívání

Tagy:  lék, pilulky, tablety, zdravá výživa, konstituční typ, homeopatie, alternativní medicína, přírodní léčiva

Články v sérii

  1. Homeopatie: poznejte její kouzlo
  2. Homeopatie: léky a jejich správné užívání
  3. Homeopatie: nejčastěji užívané léky
  4. Homeopatie: lékárnička první pomoci
Homeopatie: léky a jejich správné užívání

Homeopatické léky můžeme užívat jako součást zdravé výživy ale také tehdy, léčíme-li se z nějaké nemoci a to ať už fyzické či psychické. Obecně o homeopatii jsme se již dověděli v úvodním článku. Nyní je dobré dozvědět se něco konkrétního o užívání léku a tím převést teorii do praxe.

Jak se k homeopatickým lékům dostat?

O užívání homeopatických léků je nejlepší poradit se s tzv. homeopatickým terapeutem, který může určit náš konstituční typ a s výběrem léků tak nejlépe pomoci. Léky je nejlépe volit vzhledem k našemu fyzickému i emocionální­mu stavu.

V lékárnách nám jsou schopni poradit s výběrem léků na konkrétní obtíže. Nejběžnější léky mohou být k dostání dokonce i v supermarketech v sekci se zdravou výživou.

Prášky nebo pilulky? Jaký typ léku si zvolit?

Homeopatické léky se přijímají orálně, k dostání jsou však v několika odlišných formách. Nejčastěji se setkáme s tabletami, které necháme v ústech na jazyku volně rozplynout. Díky laktóze mají mírně nasládlou chuť a nejsou nijak nepříjemné. Lze je také mírně žvýkat a jsou vhodnou formou pro dospělé a větší děti. Upravenou formou tablet jsou rozpustné tablety, které se rozpouští rychleji, téměř okamžitě a jsou tak ideální pro batolata a malé děti.

Vyberte si ty správné léky, autor: Gwyn RichardsVyberte si ty správné léky, autor: Gwyn Richards

Dalším typem homeopatických léků jsou pilulky, které vypadají jako drobné tvrdé kuličky. Pilulky se v ústech rozpouštějí déle než tablety, ale díky své velikosti se velmi snadno skladují a lze je mít v kabelce v malé krabičce vždy po ruce.

Homeopatické prášky se od předchozích forem léků liší koncentrací léčivé látky. Té mohou obsahovat několikanásobně krát více než tablety či pilulky. Prášky se rychle rozpouští a pro ještě rychlejší vstřebávání je lze rozdrtit.

Dávkování léků

Užívání homeopatických léků se od klasických léků dosti liší. Základem je uvědomit si, léčíme-li akutní či chronické onemocnění. U akutního, které rychle nastoupí a netrvá příliš dlouho, začneme první den užívat jednu tabletu v intervalu po jedné či dvou hodinách. Takových dávek se doporučuje brát šest a při zlepšení s užíváním přestat. Nenastane-li výrazná změna k lepšímu, pokračujeme v léčbě jednou tabletou dvakrát až třikrát denně. Při zlepšení stavu přestáváme lék ihned užívat.

Při chronických onemocněních užíváme dvakrát denně jednu tabletu, dokud se stav nezlepší. Nepřichází-li zlepšení, je dobré lék vyměnit za jiný. Je nutné nalézt takové léky, které nám vyhovují a rychle účinkují. S tím nám mohou pomoci již výše zmiňované konstituční typy.

Článek Homeopatie: léky a jejich správné užívání byl publikován 1. března 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...