Homeopatie: nejčastěji užívané léky

Tagy:  arnica, graphites, hamamelis, rhus tox., ruta grav., thuja, bolesti, křečové žíly, otoky, lék, homeopatie, alternativní medicína, přírodní léčiva

Články v sérii

  1. Homeopatie: poznejte její kouzlo
  2. Homeopatie: léky a jejich správné užívání
  3. Homeopatie: nejčastěji užívané léky
  4. Homeopatie: lékárnička první pomoci
Homeopatie: nejčastěji užívané léky

Homeopatických léků je na trhu celá řada a jejich výčet by byl dosti náročný. V tomto článku si představíme několik nejznámějších a nejužívanějších lé­ků.

Arnicou proti svalovým potížím

Tento lék se získává z drobné horské byliny, jejíž léčivé vlastnosti jsou známé od 16. století. Arnica je neocenitelným prostředkem ke zmírnění svalových otoků, bolestí a pohmožděnin. Uplatní se při bolestech zad a kloubů, otřesu mozku, krvácení z nosu či při závratích. Arnica má také pozitivní účinky na naši emocionální stránku. Působí proti přecitlivělosti, nervozitě a při všech druzích šoku. Lék je často užíván ve formě masti či jako obklad přímo na postižené místo.

Graphites pomůže při kožních onemocněních

Homeopatický lék Graphites se získává z grafitu, tedy minerálu, který se běžně používá například při výrobě tužek. Je obzvláště vhodný k léčbě ekzémů, lupénky, dermatitidy či vyrážky. Pozitivní účinky má také při léčbě oparů, zácpy, křečí či omrzlin. Mentálně nám Graphites pomůže při depresích, nervozitě a strachu. Lék je vhodné užívat po jídle.

Hamamelis na křečové žíly

Účinná látka Hammelis se získává z kůry habru a lék z ní připravený lze použít při vnitřním i vnějším krvácení. Hamamelis je obzvláště vhodný prostředek k léčbě či předcházení zhoršeného stavu křečových žil a hemeroidů. Tento lék lze využít také k potlačení akné a mastné pleti nebo při bolestivém kousnutí hmyzem.

Rhus tox. funguje, když ostatní léky selhávají

Tento lék získaný z jedovaté rostliny zvané škumpa je velice účinný při léčbě ekzémů, puchýřů, oparů, svědění pokožky, svalové bolesti či ztuhlosti, při bolesti čelistí i při chřipce. Dále jej můžeme využít při zotavování se po operaci, při bolestech očí, při planých neštovicích či revmatizmu. Rhus tox. je známý také svými blahými účinky na náš emocionální stav. Odstraňuje podrážděnost, deprese a úzkostné stavy.

Rhus tox., autor: rxhomeoRhus tox., autor: rxhomeo

Ruta grav. léčí klouby

Lék Ruta grav. se získává ze šťávy stejnojmenné byliny. Nejvhodnější je tento lék užívat při opakovaném přetížení kloubního pouzdra, jelikož má celkově vynikající účinky na okostici a chrupavku. Odstraňuje bolesti svalů ale také bolesti v bedrech či v kříži. Ruta grav. léčí poraněné vazy, pomáhá při revmatismu a napětí očí, odstraňuje bolesti hlavy. Tento lék je dobré užívat když jsme v pohybu.

Thuja a její širokospektrální využití

Léčivá látka se získává z jehličí a větviček stromu zerav a doporučuje se při léčbě bradavic či mateřských znamének. Dále lze tento lék využít při bolestech hlavy, ztráty chuti k jídlu, infekci močových cest či při menstruačních bolestech. Velké využití má také při léčbě emocionálních poruch.

Článek Homeopatie: nejčastěji užívané léky byl publikován 11. března 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...