Homeopatie: poznejte její kouzlo

Tagy:  lék, alternativní medicína, terapeut, tinktura, homeopatie, přírodní léčiva

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Homeopatie: poznejte její kouzlo
  2. Homeopatie: léky a jejich správné užívání
  3. Homeopatie: nejčastěji užívané léky
  4. Homeopatie: lékárnička první pomoci
Homeopatie: poznejte její kouzlo

O homeopatii jistě slyšel každý z nás, jen málokdo však dokáže vysvětlit, jak funguje a o co konkrétně v ní jde. Obecně o homeopatii hovoříme jako o alternativní léčebné metodě, která se snaží člověku čistě přírodními prostředky pomoci fyzicky ale i psychicky.

Pár slov k homeopatii

Homeopatie se snaží léčit náš organismus jako celek a pomáhá skutečně ve všech směrech. Existuje mnoho léků, které pomohou po fyzické i psychické stránce. Léčit homeopatickou metodou tak můžeme běžné nachlazení, bolesti zubů, ale také obezitu, nespavost či špatnou paměť.

Historie homeopatie

Počátky homeopatie můžeme vysledovat již ve starém Řecku, kdy se tzv. léčením podobného podobným zabýval slavný Hippokratés. Tuto teorii na přelomu 18. a 19. století svými pokusy dokázal lékař německého původu Samuel Hahnemann, který popsal více než 100 různých homeopatických léků a položil základy moderní homeopatie. Díky jeho výzkumům byly později sestaveny také tzv. konstituční typy. Díky správnému zařazení do konkrétní skupiny (konstitučního typu) vedou homeopatické léky k lepším a efektivnějším ozdravným účinkům.

Účinky homeopatických léků

Homeopatie jako alternativní způsob léčení získává stále více příznivců. Lidé dbají o své zdraví a myšlenka přírodních léků je stále populárnější. Nejběžnější homeopatické léky seženeme v lékárnách i supermarketech a poradit se na nejvhodnější léčbě můžeme u speciálně školených homeopatických terapeutů. Přesto všechno nenahradí homeopatické léky klasický způsob léčení a je dobré brát je spíše jako doplněk léčby. Poradit se lze s praktickým lékařem, který je schopen poslat nás za odborníkem, co se homeopatie týče.

Přípravky lze vyrábět i doma, autor: oonaghs_eyePřípravky lze vyrábět i doma, autor: oonaghs_eye

Samotné homeopatické léky se získávají přírodní cestou z částí rostlin (květů, kořenů), minerálů, kovů, ale i z jedů či z hmyzu. Z léčivé látky se připraví tinktura (vodný či alkoholový extrakt), který se později ředí. Paradoxně se lepších léčivých účinků dosahuje s více zředěnou léčivou látkou. Tím jsou mimo jiné potlačeny i případné vedlejší účinky. Zředěná léčivá látka se poté přidá k tabletám vyrobeným z laktózy. To je vlastně již hotový výrobek, který si přineseme z lékárny. Homeopatické léky skladujeme v suchu a nevystavujeme je přímému slunečnímu záření.

Článek Homeopatie: poznejte její kouzlo byl publikován 27. února 2010 v 11.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...