Homeopatie: lékárnička první pomoci

Tagy:  lék, lékárnička, migréna, bolest, napští, aconite, apis mel., cantharis, gelsemium, ledum, nux vomica, homeopatie, alternativní medicína, přírodní léčiva

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Homeopatie: poznejte její kouzlo
  2. Homeopatie: léky a jejich správné užívání
  3. Homeopatie: nejčastěji užívané léky
  4. Homeopatie: lékárnička první pomoci
Homeopatie: lékárnička první pomoci

Mít u sebe lékárničku první pomoci není nikdy na škodu. Ta vaše může obsahovat některý z níže uvedených homeopatických léků. Mít vždy po ruce prostředek který nám pomůže od bolesti či zlepší náš psychický stav je k nezaplacení.

Aconite se hodí vždy a všude

Látka Aconite se získává z jedovaté byliny oměje, jehož účinků se využívá od nepaměti. Aconite se osvědčil při léčbě bolestí hlavy, očí při pocitech tlaku na hrudi, neklidu ale i při kašli, nachlazení či chřipce. Široké využití má tento lék také co se naší emocionální stránky týče. Pomůže při úzkostných stavech, panice, stresu a přílišném napětí.

Apis mel. pomůže při spáleninách i při bodnutí hmyzem

Apis mel. se získává z včely medonosné, která je účinkem svých produktů známá odedávna. V homeopatii se lék ze včely medonosné projevuje příznivými účinky při zánětu močového měchýře a močových cest, při očních onemocněních i svědění či pálení kůže. Tento lék se osvědčí také při bolestech hlavy, při spáleninách, otocích či bodnutí hmyzem. Apis mel. účinkuje také při špatné paměti a apatii.

Cantharis – lék na záněty močových cest

Cantharis je dalším lékem získávaným z hmyzu, tentokrát ze smaragdově zeleného brouka nazývaného španělská muška. Cantharis léčí zmiňovaný zánět močového měchýře a močových cest, průjem, popáleniny i bodnutí či kousnutí hmyzem. Dále se tento homeopatický lék uplatní při potlačování závažných úzkostných stavů, popudlivosti a závislosti na sexu.

Gelsemium nás zbaví nachlazení a všech jeho příznaků

Léčivá látka je získávána z jasmínu a má obzvláště příznivé účinky při léčbě chřipky, nachlazení, kašli i bolestech v krku. Gelsemium působí také na únavu, zimnici, migrénu, horečku, průjem či pocity slabosti. Mimo jiné nám tento lék pomůže při stavech úzkosti, zmatenosti, záchvatech paniky, strachu či špatném spánku.

Rostlinka Gelsemium, autor: pellaeaRostlinka Gelsemium, autor: pellaea

Ledum předchází infekcím

Lék Ledum pochází z rostliny jménem rojovník bahenní a je ideálním prostředkem k léčbě říznutí, kousnutí či bodnutí. Účinkuje jako prevence před infekcemi a léčí také zranění očí a pomáhá při dně.

Nux vomica pomáhá

Homeopatický lék Nux vomica je připravován z jedovaté látky získané ze semen stromu kulčiba dávivá. Tento lék účinkuje na kocovinu, zažívací potíže, migrénu, nachlazení, ucpaný nos a bolavé svaly. Mimo to pomáhá při zvracení, otravě jídlem, průjmu či nechutenství. Z emocionálního hlediska mírní hádavost, kritičnost, deprese, frustrace, hyperaktivitu i nespavost.

Článek Homeopatie: lékárnička první pomoci byl publikován 12. března 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...