Snadná cesta ke krásné pleti

Tagy:  pleť, kůže, pokožka, vrásky, čištění, péče

Sponzorované odkazy:

Snadná cesta ke krásné pleti

Po krásné, jasné a hedvábně jemné pleti jistě touží každá žena. Udržet si zdravou a pěkně vypadající pleť ovšem stojí peníze, čas a silnou vůli. S několika radami a novými návyky budeme našemu cíli, tedy krásné pleti, o značný kus blíže.

Základem je péče zevnitř

Ať se o pleť staráme jakkoli dobře, špatná životospráva se na ní vždy výrazně podepíše. Jistě to každý slyšel již nesčetněkrát, ale pro krásnou pleť je nutné, začít jíst zdravě a pravidelně a především přijímat dostatek minerálů a vitamínů, které jsou nezbytné mimo jiné i pro správnou funkci orgánů. Podobně jako strava je s krásou naší pletí spjat také pitný režim, který je nesmírně významný. Pleť je potřeba zásobit vodou zevnitř, aby byla svěží a jasná. Spánek působí blahodárně na naše tělo i psychiku a pro pleť je obzvláště důležitý. Doporučovaných osm hodin se zdá být ideálních. Pleti neprospívá pobyt v zakouřeném prostředí a rozhodně není dobré vystavovat se slunečním paprskům či UV záření. Opalování nám neprospěje, pleť sice vypadá čistší, hladší a sjednocenější, po letech jsou však známky stárnutí díky poškození pleti mnohem více znatelné.

Jednoduchým návykem ke kráse

Mít špatné návyky je tak snadné a jejich odnaučení nás stojí mnoho úsilí a energie. Se získáváním dobrých návyků je to o poznání těžší. Co se péče o pleť týče, zde jsou správné návyky obzvláště důležité. Pravidelná péče o pleť je nezbytná a to hned dvakrát denně – ráno a večer. Ke správnému odlíčení a očištění pleti je zapotřebí kvalitní kosmetiky s rostlinnými extrakty a výtažky, které mají pozitivní účinky a působí v naší pleť do hloubky. Péči o pleť je ideální provádět ve třech krocích. Nejprve pleť zbavíme nalíčení a nečistot pomocí čistícího gelu, emulze či krému. Ten zároveň čistí a otevírá póry, které posléze uzavřeme pomocí pleťové vody. Pleťová voda odstraní zbytky čistícího gelu a připravuje naši pleť na hydrataci, kterou celý proces péče o pleť zakončíme.

Nejen pleti dopřejte vitamíny, autor: Tombako the JaguarNejen pleti dopřejte vitamíny, autor: Tombako the Jaguar

Odstraňujeme-li řasenku, pak zásadně a jedině přípravkem k tomu speciálně určeným. Neodličování řas či jejich mechanické čištění prsty by mohlo vést k velmi vážným problémům s řasami i s očima.

Krém – možná ten nejdůležitější prvek procesu péče o pleť

Pleťový krém je nesmírně důležitý z mnoha ohledů. Dodává naší pleti vláhu a hydratuje ji. Ať už máme jakýkoli typ pleti, velké množství problémů pramení z nedostatečné hydratace, kterou musíme dodávat vnitřně pravidelným pitný režimem a zvenčí kvalitním hydratačním krémem. Krém naši pleť navíc vyživuje a chrání před nepříznivým počasím a především před nebezpečnými slunečními paprsky.

Článek Snadná cesta ke krásné pleti byl publikován 30. března 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...