Červená řepa – zázrak pro naše tělo

Tagy:  řepa, zelenina, vitamíny, minerály, fytonutrienty, zdraví

Sponzorované odkazy:

Červená řepa – zázrak pro naše tělo

Zelenina i ovoce znamená pro naše tělo přísun nezbytně nutných minerálů a vitamínů. Červená řepa je plodinou obsahující obzvláště bohaté spektrum zdraví prospěšných látek. A navíc, skvěle chutná!

O řepě

Seznámit vás se všemi pozitivnímu účinky řepy je téměř nemožné, jelikož tato plodina je prospěšná v neuvěřitelném množství oblastí lidského zdraví. Pro své léčivé účinky se řepa konzumovala již před několika tisíci lety a dodnes se doporučuje při mnoha obtížích. Konzumovat můžeme nejen bulvu, charakteristickou pro jasné červené zbarvení s narůžovělým tónem, zužitkovat se dají i její listy. Z těch můžeme připravit chutný osvěžující salát nebo polévku.

Co se v řepě skrývá?

Málo která rostlina, ovoce či zelenina je tak bohatá na vitamíny a minerály jako právě řepa. Ze stopových prvků můžeme jmenovat draslík, hořčík, jód, měď, vápník zinek či železo. Na vitamíny nouze také není a v řepě nalezneme především vitamín C, E a velice prospěšný betakaroten. Velmi důležitá pro naše zažívání je vláknina a náš organismus také ocení organické kyseliny.

S řepou za zdravím a krásou

Řepa je nesmírně významným prostředkem k udržení zdraví i krásy. Červená řepa obsahuje velké množství křemíku, který se postará o zdravé a silné kosti, vazivové tkáně i cévní stěny. Látky obsažné v řepě nám pomohou uchovat si pružnou pleť a mladistvý vzhled naší pokožky. Nehty budou zdravé a pevné a vlasy lesklé a silné. Červená řepa působí na naše tělo nejen zvenčí, ale i zevnitř, kde je významná pro správnou funkci některých orgánů a obecně je prospěšná pro regeneraci celého našeho organismu.

Čerstvá svěží řepa, autor: Mala GabrielleČerstvá svěží řepa, autor: Mala Gabrielle

Červená řepa podporuje růst nových tkání a také zprostředkovaně zajišťuje lepší okysličení buněk v našem těle. Látky obsažené v této chutné plodině jsou nesmírně významné také pro plodnost a svůj význam hrají při vývoji plodu. Obsažené organické kyseliny mají příznivý vliv na funkce srdce.

Řepa je spojována také s léčbou rakoviny, kdy je doporučována jako skvělý preventivní prostředek, ale také jako vhodná součást léčby během či po léčení karcinomu. Červená řepa regeneruje a celkově posiluje organismus. Při rekonvalescenci se doporučuje konzumovat červenou řepu ve zvýšeném množství.

Článek Červená řepa – zázrak pro naše tělo byl publikován 6. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (16).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...