Lék na nachlazení, chřipku a kašel hledejte v lednici a ve špajzu
Sponzorované odkazy:
Články v sérii
- Paralen – zatočte s chřipkou a nachlazením!
- Lék na nachlazení, chřipku a kašel hledejte v lednici a ve špajzu
- Chřipka a nachlazení – jak podpořit imunitu
- Chřipka není jen nachlazení
Mrazivé počasí, časté přecházení z přetopených místností ven, změny teplot. To jsou nejčastější příčiny nachlazení, chřipky a dalších viróz, které během zimy postihnou téměř každého z nás. Většinu těchto nemocí provází i jedna společná nepříjemnost – kašel. Pokud vás „dostanou“, nemusíte hned běžet do lékárny – můžete vsadit na přírodní léčbu.
Abychom nestrávili zimní dny v posteli, je důležité začít s léčbou včas. Předejde se tak zhoršování nemoci a jejích příznaků, které organismus zbytečně vyčerpávají. Už při prvních příznacích lze sáhnout po přírodních prostředcích. Pomoci může dostatek vitamínů i rostlinné přípravky, tzv. fytofarmaka. Doma by proto neměly chybět například citróny, zázvor, med, máta…
Pomoc hledejte ve spíži nebo ledničce
Citrony jsou jedním z bohatých zdrojů vitamínu C. Obsahují také kyselinu jablečnou, octovou a mravenčí, které dohromady posilují účinnost tohoto vitamínu. Mají antiseptický účinek. „Céčko“ posiluje obranyschopnost organismu proti infekcím. Dalším důležitým pomocníkem v boji s virózami je med. Dodává našemu tělu snadno zpracovatelné cukry. Je zdrojem celé řady vitamínů, například A, C, E, nebo minerálů jako je vápník, draslík či hořčík. Dokáže zničit bakterie a zabraňuje jejich šíření. Proto patří k osvědčeným prostředkům při léčbě nachlazení a dalších chorob. Má také preventivní účinky a posiluje imunitu. Máta peprná může být dalším pomocníkem při léčbě viróz. Inhalování spařených listů byliny pomáhá při zánětu hrtanu nebo průdušek, zahlenění a rýmě. Při léčbě respiračních nemocí by se nemělo zapomínat ani na zázvor. Je typický svou ostřejší a pálivější chutí. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Při nachlazení, chřipce a rýmě pomáhá rozpouštět hleny.
Pomohou i bylinné přípravky z lékárny
Přírodní léčba byla v dobách našich babiček samozřejmostí. V posledních letech se fytofarmaka, tedy léčivé přípravky vyrobené z rostlin, opět vrací do popředí zájmu pacientů i lékařů. Podle informací Světové zdravotnické organizace (WHO) se fytofarmaka používají 3–4× častěji než klasická medicína. Slouží při prevenci nebo léčbě celé řady zdravotních potíží, například trávicích, kožních nebo respiračních (např. již zmiňovaný kašel).
Článek byl publikován za souhlasu ordinace.cz
Článek Lék na nachlazení, chřipku a kašel hledejte v lednici a ve špajzu byl publikován 2. prosince 2013 v 12.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Konopí jako droga? Nikoli - lék! 12.02.2014 20.45
- Skořice jako lék – prospějte zdraví i kráse 23.01.2011 00.00
- Jogurty jsou nejlepší lék na dlouhý věk 18.07.2014 12.00
- Sportovní masáže – lék na bolesti od A do Z 02.04.2013 12.00
- Homeopatie: nejčastěji užívané léky 11.03.2010 00.00
Top 10
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Chcete zvládnout psychotesty u výběrového řízení? – jak se na ně připravit – 3. část
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Cista na vaječníku
- Posílení imunitního systému u dětí
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.