Hormonální antikoncepce a spektrum jejích účinků
Sponzorované odkazy:
Hormonální antikoncepce je nejen mezi mladými ženami velice rozšířená. Ačkoli všechny víme, že brát hormony není zdravé a v současné době nelze přesně předpovědět, co její dlouhodobé braní může způsobit, v užívaní antikocepce nám to nebrání. Hormonální antikoncepce působí na celý organismus a ačkoli je na trhu mnoho různých produktů od různých firem a na každého působí trochu odlišně, mnoho společného lze vystopovat. Seznamte se blíže s účinky hormonální antikoncepce a ujasněte si, je-li to opravdu to, co chcete.
Co pozitivního nám pilulky přináší
Hormonální antikoncepce při správném užívání působí jako zaručený prostředek zabraňující nechtěnému otěhotnění. Jeho působení sice není vždy a za všech okolností 100%, lze však na něj bez obav spoléhat. To je primární a často jediný důvod, proč hormonální antikoncepci užíváme. Mimo antikoncepční účinek má i velké množství vedlejších a to pro nás žádoucích i nežádoucích účinků. Tělo každé z nás funguje po svém a i na hormony reaguje jinak.
Obecně se můžeme setkat se změnou hmotnosti a to jak s přibíráním, tak i hubnutím. To je většinou zapříčiněno vlivem na naše chutě. Mnoho žen si chválí zvětšení poprsí, u jiných žen nemají na jejich vnady pilulky vůbec žádný účinek. Hormonální antikoncepce může pomoci s problémy s pletí, obzvláště je-li k tomu speciálně určena. Vedlejší účinky si mnoho žen chválí, jiné je zatracují. Některé jsou spokojené, jiným může užívání té samé antikoncepce způsobit nežádoucí účinky. V takovém případě je vhodné antikoncepci změnit, či ji přestat užívat.
Hormonální antikoncepce ovlivní nejen naše tělo
Nejen navenek může být užívání hormonů znát. Je známe a prokázané, že především během prvních měsíců užívání se u nás mohou objevit bolesti hlavy, nadýmání, ale také prudké změny nálad, vyšší citlivost a častá podrážděnost. Na to by měly být připravené ženy samotné a rovněž tak jejich okolí.
Antikoncepce a její vliv na těhotenství
Antikoncepce ovlivňuje hladinu hormonů v krvi a může mít dalekosáhlejší účinky, než jakých jsme si vědomy. Ačkoli leckteré pilulky slibují bezproblémové otěhotnění po jejich vysazení, můžeme zůstat neplodné dlouhé měsíce. Pokud přeci jen otěhotníme, je zdraví plodu a dítěte nejisté. Může dojít k potratu či podvýživě dítěte a podobně. Chybět našemu tělu může také celá řada vitamínů a minerálů, které zajišťují zdraví celého organismu.
Článek Hormonální antikoncepce a spektrum jejích účinků byl publikován 27. ledna 2011 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Druhy antikoncepce 20.01.2009 13.34
- Nitroděložní tělísko – antikoncepce bez starostí 04.05.2012 12.00
- Změnila se vám kůže po vysazení antikoncepce? 17.10.2012 21.00
- Antibiotika – pravdy a mýty 04.04.2011 00.00
- Bolesti prsou – jak rozpoznat opravdový problém? 15.05.2012 13.00
Top 10
- Překvapte svůj mozek a začněte jej trénovat
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Jak chránit svou pokožku na cestách
- Umíte rozlišit mezi úpalem a úžehem? I. díl
- Umíte rozlišit mezi úpalem a úžehem? II. díl
- Řapíkatý celer – proč ho zařadit do jídelníčku?
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí
- IZIP - elektronická zdravotní knížka VZP
- Leukocyty – zvýšené množství v krvi a moči
- Proč se na jaře snadněji hubne?
Tagy
dieta kašel potraviny cvičení zdraví strava IZIP zuby hubnutí
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.