Otužování těla
Sponzorované odkazy:
Chtěli by jste být zdravější? Odolnější proti nemocem? Chtěli by jste umět v pořádku přestát podzimní plískanice, zimní chladná rána a nepříjemné přechody mezi mrazivým dnem venku a přetopeným shoping centrem? Začněte se otužovat!
Díky otužování se tělo stává odolnější vůči nepříjemným výkyvům teplot a silnější proti nemocem. Pomáhá také při psichyckých onemocněních, při bolestech zad, alergiích a vysokém krevním tlaku. A jak se otužovat? Nejprve bychom určitě měli vědět kdy se neotužovat, pokud máte pocit , že na Vás jde nějaká nemoc je lépe začít až jste zcela zdrávi, lidé s onemocněním srdce či poruchami krevního oběhu by se měli raději poradit ze svým lékařem. Otužování je určeno pro každou věkovou kategorii, ale malé děti a staří lidé by měli začínat velice pozvolna.
Otužovat se každodenně můžeme studeno vodou cvičením, venku, nebo při otevřeném okně (když je chladněji samozřejmě), válením a nebo proběhnutím ve sněhu. Důležitým pravidlem pro otužování je pravidelnost. Nejlepší je si dát každý den minutu až dvě studené sprchy, ale pozor začínáme pozvolna, tudíž ze začátku by to mělo být spíš méně. Po sprchování se vždy pořádně dosucha utřeme a přiměřeně oblečeme. Před každým otužováním je dobré se pořádně zahřát – zacvičit si. Cvičení je výborný prostředek k udržení celkového zdraví a v kombinaci s vyváženou na vitamíny bohatou stravou a otužováním vám zaručí dlouhý život.
Sauna
Jednou z dalších možností otužování je saunování. Saunování, pokud ho chceme podstupovat pravidelně, je také lepší dělat pozvolna. Při saunování se tělo zahřeje a pak při následném prudkém intenzivním zchlazení zažije stres. Tento stres je však fyzický a krátkodobý a tak má pozitivní dopad. Při saunování jsou z těla vyplavovány nežádoucí a toxické látky, uvolní se svalstvo, zlepší se činnost srdce a rovněž se výrazně zlepší procesy látkové výměny. Pokud saunu jednou týdně spojíme s pravidelným ranním otužováním máme to nejlepší pro tělo.
Kryosauna
Novinkou je takzvaná Mrazící komora nebo Ledové jeskyně. Na takový zážitek je však potřeba i dostatek odvahy. Nejprve se Vás personál pořádně přeptá na zdravotní stav a jste vyšetřeni jesli je vše tak jak má být. Nemocnému organismu by totiž takový zážitek mohl spíše ublížit než pomoci. Následuje pobyt nejprve v aklimatizační místnosti kde je ,,jen“ mínus šedesát stupňů celsia, zde jste asi minutu. A následně přechod do vlastní komory kde je něco kolem mínus sto třiceti stupňů celsia ! Po takovém mrazu je potřeba se pořádně zahřát a tak šup na rotoped. Takový zážitek výborně oblaží vaši duši navíc posiluje imunitu a pomáhá k regeneraci buněk
Článek Otužování těla byl publikován 30. ledna 2009 v 22.33 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Kess. Pro diskusi slouží komentáře (2).
Podobné články
- Proměnlivé počasí pokouší imunitu těla 15.04.2015 00.00
- 4 tipy, jak do těla dostat tekutiny 16.07.2016 12.00
- Otužování - jak začít a postupně si tak posilovat imunitu 20.11.2024 07.00
- Jak stáhnout z těla vodu? Máme pár skvělých tipů! 31.07.2017 12.00
- 4 tipy jak předejít chřipkové epidemii 07.01.2017 18.00
Top 10
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Chcete zvládnout psychotesty u výběrového řízení? – jak se na ně připravit – 3. část
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Cista na vaječníku
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.